Trump'a kötü haber: Muhbirin kimliği gizlenecek!

ABD merkezli Youtube ve Facebook, ABD Başkanı Donald Trump’a azil davası açılmasına yol açan muhbirle ilgili içeriğin platformlarında yer almayacağını açıkladı.

Trump'a kötü haber: Muhbirin kimliği gizlenecek!
Trump'a kötü haber: Muhbirin kimliği gizlenecek!
GİRİŞ 09.11.2019 17:25 GÜNCELLEME 09.11.2019 17:26
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Kimliği verilmeyen bir muhbirin, ABD Başkanı Donald Trump’ın Ukrayna Başkanı Volodymyr Zelensky’den eski Başkan Yardımcısı Joe Biden’ı soruşturmasını talep ettiği bir telefon görüşmesi gerçekleştirdiği şikayetinin ardından ABD Temsilciler Meclisi tarafından Eylül ayında açılan soruşturma süreci devam ediyor.

 

 

Söz konusu soruşturmalar kapsamında Trump, defalarca muhbirin kimliğinin açıklanmasını talep ederken, muhbirin avukatı ise Cuma günü bunun muhbire zarar verebileceğini söylemişti.

Eylül ayından bu yana devam eden ve haftaya kamuya açık soruşturmaların başlayacağı azil süreci kapsamında ABD merkezli sosyal medya devleri Youtube ve Facebook, muhbirin kimliğine ilişkin içeriklerin platformlarında yer almayacağını duyurdu. Washington Post’ta yer alan haberde, şirketlerin ‘zarar verici eylemler’ politikaları kapsamında muhbirin kimliğine ilişkin yazılı ve fotoğraflı içeriğin platformlarından engelleneceğini belirttiği söylendi.

KAYNAK: DHA
ETİKETLER
azil soruşturması
YAZDIR
YORUMLAR 1
  • dadaş 1 yıl önce Şikayet Et
    Tam fetö usulüyle yapılıyor gizli tanık
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Gribi Korona virüsten ayırmanın tek yolu var
Cumhurbaşkanı Erdoğan Kılıçdaroğlu'na çok sert çıktı: Sen kimsin ya!