Heiko Maas'tan DAEŞ açıklaması!

Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas, Alman vatandaşı DEAŞ'lılar ile aileleri hakkında Türk makamlarından bilgi aldıklarını belirterek, suç işleyenlerin mahkemeye çıkması gerektiğini söyledi.

Heiko Maas'tan DAEŞ açıklaması!
Heiko Maas'tan DAEŞ açıklaması!
GİRİŞ 13.11.2019 19:02 GÜNCELLEME 13.11.2019 19:02
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Kuzey Makedonya'nın başkenti Üsküp'te temaslarda bulunan Maas, mevkidaşı Nikola Dimitrov ile görüşmesinin ardından ortak basın toplantısı düzenledi.

Türkiye İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun Almanya'nın DEAŞ'lıları kabul edeceği yönündeki açıklamalarını hatırlatarak, kaç DEAŞ'lının Almanya'ya iade edileceği yönündeki sorusuna Maas, Türk makamlarıyla iletişim halinde olduklarını ve bu hafta boyunca Türk yetkililerden bilgi aldıkları yanıtını verdi.

Maas, şöyle devam etti:

"Bizim için gerçekten Almanya vatandaşı olup olmadıklarını ve DEAŞ ile ilişkilerinin olup olmadığını görmek, eğer böyle bir ilişki varsa, bu nasıl bir ilişki ve belirli yasaların ihlal edilip edilmediğine bakmak çok önemli. Eğer suç işledilerse o zaman mahkeme önüne çıkıp sorumluluk üstlenmeliler. Tüm bu meselelerin açıklığa kavuşturulması için Türk makamlarıyla yoğun bir diyalog mevcut. Böylece DEAŞ kapsamında suç işleyen kişiler mi söz konusu öğrenebilelim ve uygun bir şekilde sorumluluk üstlensinler."

ETİKETLER
DAEŞ
YAZDIR
YORUMLAR 1
  • Teo 2 yıl önce Şikayet Et
    Almanya'da her terör-örgütü vardır, sağcı Terör, PKK, Daeş, YPG ve sayısız avrupa terörörgütleri mevcuttur herhalde.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Rıdvan Dilmen'den Erdoğan sözleri: Siyasete devam ettiği sürece...
Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan çiftçi ve vatandaşa müjde!