Son dakika: Rusya'dan Su-35, Su-57 ve S-400 açıklaması! Türkiye mesajı

Rusya Devlet Savunma Sanayi Şirketi (ROSTEC) Başkanı Sergey Çemezov yaptığı son dakika açıklamasında, Rusya'nın dördüncü nesil Su-35 ve beşinci nesil Su-57 savaş uçaklarını Türkiye'ye göndermeye hazır olduğunu ifade etti. Rosoboronexport Başkanı Aleksandr Miheyev de, S-400 hava savunma sistemleri için Türkiye'yi ilgilendiren bir açıklama yaptı.

Son dakika: Rusya'dan Su-35, Su-57 ve S-400 açıklaması! Türkiye mesajı
Son dakika: Rusya'dan Su-35, Su-57 ve S-400 açıklaması! Türkiye mesajı
GİRİŞ 18.11.2019 15:08 GÜNCELLEME 18.11.2019 15:08
Bu Habere 13 Yorum Yapılmış

Rusya Devlet Savunma Sanayi Şirketi (ROSTEC) Başkanı Sergey Çemezov Dubai'de gerçekleşen havacılık fuarında yaptığı son dakika açıklamasında, "Türkiye'ye hem Su-57 ile hem de Su-35 ile ilgili önerilerimizi sunduk. Henüz düşünme aşamasındalar. Bu 2 uçağın satışı ve ortak üretimi konusunda hazırız" dedi.

ERDOĞAN BİZZAT İNCELEMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 27 Ağustos'ta Moskova'daki MAKS-2019 Uluslararası Havacılık Fuarı'nda Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Su-57 savaş uçağını incelemişti.

S-400 AÇIKLAMASI

Rusya Devlet Silah İhracat Şirketi (Rosoboronexport) Başkanı Aleksandr Miheyev ise şu aşamada Türk tarafı ile S-400 üretiminin Türkiye'de yerelleştirilmesi konusu üzerinde çalışıldığını belirtti. Miheyev, "İmzaladığımız sözleşme opsiyon garantisi ve Türk tarafı için ikinci bir kompleksi, ikinci partiyi satın alma imkanı sunmaya ilişkin sorumluluklarımızı içeriyor. Şimdilik yerelleştirme programı ve endüstriyel partnerlik konusu üzerinde görüşülüyor" dedi.

S-400'ün sevkiyatının tamamlandığını belirten Miheyev, "Sevkiyat yüzde 100 gerçekleşti. Yani sistemin tüm platformları ülkeye gönderildi, eğitimler devam ediyor, daha sonra da sistem göreve geçirilecek" ifadelerini kullandı.

KAYNAK: İHA
YORUMLAR 13
 • Eren 3 yıl önce Şikayet Et
  Hiçbirini Almayacağız ... Biz TFX olsun . Yerli olsun ... Bizim olsun ... Az olsun... Öz olsun ... Diyoruz ...
  Cevapla
 • Nezih 3 yıl önce Şikayet Et
  Ortak üretim konusu gayet normal.Kısıtlama olmadan ,güvenerek,geliştirmeye açık olarak.Ruslar ayrıca yazılım konusunda ısrarcı değil.Önce oturmuş sistem SU-35 ler incenmeli.Elbette bunlar uzman işi ve çok ayrıntı gerektiren konular.Hadi demeyle olmuyor.Sabırlı olalım.Olacak inşaallah.
  Cevapla
 • Analız 3 yıl önce Şikayet Et
  Guzel bı teklıf hemen gırelım .
  Cevapla
 • Numan 3 yıl önce Şikayet Et
  Eed daha niye bekliyoruz ki ??
  Cevapla
 • Kara cahil 3 yıl önce Şikayet Et
  Ruslar uçaklarda ortak üretimden bahsediyor. Amaç TF-X in önünü kesmek. Çünkü ilk prototip havalansin yüzlerce sipariş alacak. Endonezya, Pakistan , bengladeş ve birçok Müslüman ülke Türkiye'yi bekliyor. ABD nin İngiliz motor RR devreye sokması TF-X in ihracat şansını zora sokması içindi. 3yildir oyalaniyoruz...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Karadeniz'de yeni gaz müjdesi! Bakan Dönmez duyurdu: İlk veriler pozitif
Türkiye'nin amiral gemisi kıtalar arası göreve çıkacak