Ruhani'den tehdit gibi açıklama: Dünyanın zararına olur

İran Cumhurbaşkanı Ruhani, nükleer anlaşmanın çökmesinin tüm dünya ülkelerinin zararına olacağını belirterek " Bu yüzden herkes dünyanın çıkarlarını korumaya odaklanmalıdır" dedi.

Ruhani'den tehdit gibi açıklama: Dünyanın zararına olur
Ruhani'den tehdit gibi açıklama: Dünyanın zararına olur
GİRİŞ 19.11.2019 22:06 GÜNCELLEME 19.11.2019 22:07
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, nükleer anlaşmanın çökmesinin tüm dünya ülkelerinin zararına olacağını bu nedenle herkesin uluslararası çıkarları korumaya odaklanması gerektiğini söyledi. 

 

 

İran Cumhurbaşkanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre Ruhani, Avustralya'nın yeni Tahran Büyükelçisi Lyndall Jane Sachs'ın güven mektubunu kabulünde, "ABD, dünyanın lideri olmadığını anlamalıdır. ABD de her ülke gibi bir ülkedir." ifadelerini kullandı. 

Bağımsız ülkelerin ABD'nin aldığı kararlara karşı çıkmasını isteyen Ruhani, şöyle devam etti:

 

 

"Nükleer anlaşmanın çökmesi dünyanın zararına olacaktır. Bu yüzden herkes dünyanın çıkarlarını korumaya odaklanmalıdır. ABD yaptırımları er ya da geç sona erecektir, bunu daha fazla sürdüremezler."

Ruhani, Pakistan Ordusu Başkomutanı General Kamer Cavid Bacva'yı kabulünde ise iki ülke arasında yapımı devam eden boru hattını Pakistan sınırına kadar götürdüklerini kaydetti.

İran Cumhurbaşkanı, sınır güvenliği ve kaçakçılıkla mücadele konusunda da İslamabad yönetimiyle ortak hareket ettiklerini vurguladı.

YAZDIR
YORUMLAR 3
 • ccey 10 ay önce Şikayet Et
  Iran yönetimi halkı ile bağları koparıyor halktan uzaklaştıkça dışarıdan müdahalelerde halkı kullanıyorlar, deprem etkisi oluşturmak istiyorlar, önce halkına kafa tutmayı güç gösterisini bırakın halkı dinleyin, Merak etmeyin operasyon yapmak istiyorlarsa bunu açığa verdilerse zaten operasyon başlamış sonuca az kalmış demektir, Halktan uzaklaşan yönetim zaten zamanı dolmuştur, eninde sonunda gidecektir.
  Cevapla
 • kadir nadir 10 ay önce Şikayet Et
  israil e bi kimyasal fırlatsın gösteriler durur
  Cevapla
 • Erol Ç. 10 ay önce Şikayet Et
  Beyfendi dünya ile uğraşacağınıza Amerika ve İsrail ile gizli anlaşmalarınız neticesinde Allahın size bir uyarısı olarak görsen. Halkına kafa tutma kılıksız adamlar.
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Adeta hazine buldu! Evinin duvarını yıkınca...
Son dakika: Valilik açıkladı! Koronavirüs ile ilgili sürpriz karar