Azerbaycan'da iktidar partisi YAP parlamentonun feshi için başvurdu

Komşu ülke Azerbaycan'da iktidarda bulunan Yeni Azerbaycan Partisi, siyasi konseyinin aldığı tavsiye kararı gereği parlamentonun feshi için parlamentoya başvuruda bulundu.

Azerbaycan'da iktidar partisi YAP parlamentonun feshi için başvurdu
Azerbaycan'da iktidar partisi YAP parlamentonun feshi için başvurdu
GİRİŞ 28.11.2019 19:34 GÜNCELLEME 28.11.2019 19:34

Azerbaycan'da iktidar partisi Yeni Azerbaycan Partisi (YAP) parlamentonun feshedilmesi için parlamentoya başvuruda bulundu.

KARAR, ÜLKENİN GELİŞMESİNE BÜYÜK KATKI SAĞLAYACAK

YAP Genel Sekreteri Ali Ahmedov düzenlediği basın toplantısında, YAP Siyasi Konseyinin aldığı tavsiye kararı gereği parti üyesi milletvekillerinin parlamentonun feshedilmesi için parlamentoya müracaat ettiğini belirtti.

Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in reform politikasını desteklemek amacıyla böyle bir karar aldıklarını ifade eden Ahmedov, kararın ülkenin gelişmesine büyük katkı sağlayacağını söyledi. 

CUMHURBAŞKANI ONAYINA SUNULACAK

Ülkede çok alanda reform uygulandığını ve genç kadroların göreve getirildiğini hatırlatan Ahmedov, yasama organının bu reformaların dışında kalmaması gerektiğini düşündüklerini vurguladı.

YAP üyesi milletvekillerinin aldığı karar parlamentoda müzakere edilecek ve kabul edildiği takdirde, Cumhurbaşkanı Aliyev'e gönderilecek.

BİR SONRAKİ SEÇİM KASIM 2020'DEYDİ

Azerbaycan'da parlamento seçimleri 1 Kasım 2015'te yapılmış ve Cumhurbaşkanı Aliyev'in genel başkan olduğu YAP, 125 üyeli mecliste 71 sandalye kazanarak çoğunluğu elde etmişti. Bir sonraki parlamento seçiminin Kasım 2020'de yapılması bekleniyordu.

ETİKETLER
fesih
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Bakan Koca'dan Akşener'e okkalı cevap: Üzerinde siyaset yaptığınız konu...
Soylu'dan Kılıçdaroğlu'na cevap: Siyasi ahlakla bağdaşmaz