Hamaney'den Trump ve Pence'e sert çıkış! Bu hakarettir

İran lideri Ayetullah Ali Hamaney, ABD Başkanı Donald Trump'ın Afganistan'a, Başkan Yardımcısı Mike Pence'in de Irak'a yaptığı habersiz ziyaretleri, bu ülkelere "hakaret" olarak değerlendirdi.

Hamaney'den Trump ve Pence'e sert çıkış! Bu hakarettir
Hamaney'den Trump ve Pence'e sert çıkış! Bu hakarettir
GİRİŞ 29.11.2019 15:38 GÜNCELLEME 29.11.2019 15:38
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

İran lideri Hamaney, Twitter hesabından paylaştığı mesajında, ABD'li yetkililerin Afganistan ve Irak ziyaretlerinde izlediği yöntemi eleştirdi.

Hamaney, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Amerikalılar, izinsizce kalkıp bir ülkeye giriyorlar. Ne o ülkenin hükümetini ziyaret ediyorlar ne de o ülkenin başkentine gidiyorlar. Orada üslere sahipler. Kendi üslerine gidiyorlar. Yani halkların özgürlüğü ve bağımsızlığına resmen hakarette bulunuyorlar."

ABD Başkanı Trump dün "Şükran Günü" dolayısıyla Afganistan'daki ABD askerlerine sürpriz bir ziyarette bulunmuştu. Trump, Afganistan'daki en büyük hava üssü Bagram'a inmiş ve Afganistan Cumhurbaşkanı Eşref Gani ile üste bir araya gelmişti.

ABD Başkan Yardımcısı Pence de Irak'a 23 Kasım'da gerçekleştirdiği beklenmedik ziyarette Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Neçirvan Barzani ve IKBY Başbakanı Mesrur Barzani ile görüşmüş ancak Irak merkezi hükümeti yetkilileriyle bir araya gelmemişti. Pence, Enbar'ın batısındaki Aynu'l Esad Üssü'nde bulunan ABD'li askerleri ziyaret etmişti.

YORUMLAR 3
 • Zikr 4 yıl önce Şikayet Et
  Afganistan kimi ölkalarin rehberlari Adam olsaydi, tramp onlara saygi göstaracakdi kesin.
  Cevapla
 • Emir 4 yıl önce Şikayet Et
  Yani sen her şeye maydanoz olmasan olmaz dimi?!! Sen ne anlarsın sürpriz ziyaretten falan sen ancak kendi halkına ateş emri vermeyi bilirsin
  Cevapla
 • osman 4 yıl önce Şikayet Et
  Büyük Şeytan Amerika ile mücadele etmek bütün Müslümanların en temel vazifesi olmalı.
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Gazze’de havadan beklenen bu defa bomba değil! Bekleyiş sonuçsuz kaldı
İsrail askeri bu kez keskin nişancı atışıyla havaya uçuruldu