İrandan protestolar sonrası adım: 300 milyon doları...

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, benzin zammından elde edilecek yaklaşık 300 milyon doların tamamını gelir düzeyi düşük kesime dağıtacaklarını söyledi.

İrandan protestolar sonrası adım: 300 milyon doları...
İrandan protestolar sonrası adım: 300 milyon doları...
GİRİŞ 03.12.2019 14:13 GÜNCELLEME 03.12.2019 14:23
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Başkent Tahran'da 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla düzenlenen programda konuşan Ruhani, protestolara neden olan yüzde 300'lük benzin zammı ve ABD ile müzakerelere ilişkin değerlendirmede bulundu. 

 

 

Tüketimdeki yüksek artış nedeniyle ithalat yapmak zorunda kalmamak için benzin fiyatında düzenlemeye gittiklerini aktaran Ruhani, "Benzin tüketiminin bu şekilde devam etmesi halinde 2021'de yeniden benzin ithal etmek zorunda kalacaktık. Kendi kendimize yetebilmek ve benzin tüketimini kontrol altına alabilmek için kota ve fiyat düzenlemesiyle ilgili planı uyguladık." diye konuştu.

Ruhani, artışın hükümet için yapılmadığını belirterek, "Benzin zammından elde edilecek yaklaşık 300 milyon doların tamamını da toplumun alt gelir grubuna dağıtacağız." ifadelerini kullandı.

 

 

ABD yaptırımları ve yeniden müzakerelere ilişkin de Washington yönetiminin sürekli olarak görüşme için özel mesaj gönderdiğini kaydeden Ruhani, "Müzakere için gönderdikleri mesajlar ve talepler, kamuoyuna yaptıkları açıklamaların tersi. Aracı olan Avrupalılar da bunu biliyor." dedi.

KAYNAK: AA
ETİKETLER
iran hasan ruhani
YAZDIR
YORUMLAR 2
  • veysel 1 yıl önce Şikayet Et
    İRAN da benzinli araçların tamamında GAZ kullanım sistemi mevcut. Gaz a hiç bir zam gelmedi litre fiyatı 25 kuruş zamdan sonrada aydı kaldı. benzin kaçaçılığı ülkenin en fazla mucadele etttiği konuların başında geliyor. hükümet gelir elde etmek için zam yapmadı sadece kaçakçılığı engellemek için yaptı.
    Cevapla
  • osman 1 yıl önce Şikayet Et
    Bu durum ,İran'daki gösterilerin siyonist ajanların ispatı olmuş oluyor.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Almanya Cumhurbaşkanı Steinmeier: Almanya insanları sömürdü, yağmaladı ve öldürdü
Son dakika: Piyasaların merakla beklediği FED faiz kararını açıkladı