Türkiye'nin tarihi imzası sonrası harekete geçti! Cuma'ya kadar mühlet

Yunanistan ile Rum yönetimi, Libya'dan Türkiye ile imzaladığı anlaşmanın metnini talep etti. Yunanistan, Libya'ya, anlaşma metnini göndermesi için Cuma gününe kadar süre tanıyan bir nota verdi. Rum Dışişleri Bakanı Nikos Hristodulidis de, Güney Kıbrıs'taki Libya maslahatgüzarını Bakanlığa çağırdı.

Türkiye'nin tarihi imzası sonrası harekete geçti! Cuma'ya kadar mühlet
Türkiye'nin tarihi imzası sonrası harekete geçti! Cuma'ya kadar mühlet
GİRİŞ 03.12.2019 16:13 GÜNCELLEME 03.12.2019 16:54
Bu Habere 20 Yorum Yapılmış

Libya'nın Türkiye'yle imzaladığı anlaşmanın BM Deniz Hukuku Anlaşmasını ihlal ettiği iddiasını dillendiren Yunanistan ve Rum hükümetleri diplomatik girişimlerini de bu yönde yapıyor.

 

RUMLAR'DAN YOĞUN ÇABA

Rum Dışişleri Bakanı Nikos Hristodulidis dün Libya'nın Güney Kıbrıs maslahatgüzarıyla muhtıra hakkında görüştü. Rum Dışişleri Bakanı Hristodulidis, Libya'nın konuyu ele almak amacıyla bir diplomat heyetini Güney Kıbrıs'a gönderme talebini ilettiğini, Rum hükümetinin ise bu talebe henüz yanıt vermediğini belirtti.

 

Hristodulidis, Türkiye'yle imzalanan anlaşmanın içeriği konusunda tam bir bilgilendirmeye sahip oldukları zaman Libya'nın diplomat heyeti gönderme talebine olumlu yanıt vereceklerini belirtti. Rum Bakan, söz konusu anlaşmanın "hiçbir hukuki temele dayanıyor gibi görünmediğini" ileri sürdü.

CUMA'YA KADAR SÜRE VERDİLER

Hristodulidis ayrıca, Türkiye ile Libya arasında imzalanan askeri destek anlaşmasının da, ambargoyu delmesi sebebiyle BM kararlarını ihlal ettiği iddiasında bulundu. Yunanistan da, Libya’dan anlaşma metnini nota ile istedi. Yunanistan, Libya'ya anlaşma metninin kendilerine Cuma'ya kadar gönderilmesi yönünde bir nota verdi.

KAYNAK: DHA
YAZDIR
YORUMLAR 20
 • Eren 8 ay önce Şikayet Et
  Türkiye hemen ACİL olarak, Yunanistan Üzerinde , Mülteciler ile Ciddi ve TAM Baskı kurması lazım ... Biz Anlaşma yaptık diye , Libya Hükümeti Yalnız bırakılamaz ...
  Cevapla
 • admin 8 ay önce Şikayet Et
  siz ypinca herseyi hicbirsey delinmiyor herkesi cagirin anlsma yapin gaz arayin kime sordunuz alo biz yapinca aykiri yok ole bi dunya
  Cevapla
 • Thomas 8 ay önce Şikayet Et
  Yakinda libyaya ambargo naslar
  Cevapla
 • Demokrat 8 ay önce Şikayet Et
  Ankara'ya nota vermeye, elcimizi cagirmaya cesaret edemedikleri icin baskiyi gariban Libya'ya yapiyorlar. Gucleri artik sadece Libya'ya yetiyor.
  Cevapla
 • bekir 8 ay önce Şikayet Et
  Türkiye bu zorbalığa kayıtsız kalmamalı. Libya diplomattık misyonuna yunanların yapacağı bir hareketi kendine yapılmış sayıp elçiyi çekmek yunan elçisini istenmeyen adam ilan etmek ve 4 milyon suriyeliye yunana a postalamak konusunda açık tavır ilan etmeli.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
TFF harcama limitlerini açıkladı
Otel, AVM, şirket ve hastane isimlerine denetim