Yaptırımlar nedeniyle 2 yaşındaki çocuk hayatını kaybetti! ABD başsağlığı diledi

ABD'nin Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsicisi Kelly Craft, ülkesinin yaptırımları nedeniyle tedavi göremeyen 2 yaşındaki bir çocuğun hayatını kaybetmesinden, sorumlu tutan İranlı temsilcinin yanına giderek başsağlığı diledi.

Yaptırımlar nedeniyle 2 yaşındaki çocuk hayatını kaybetti! ABD başsağlığı diledi
Yaptırımlar nedeniyle 2 yaşındaki çocuk hayatını kaybetti! ABD başsağlığı diledi
GİRİŞ 20.12.2019 09:30 GÜNCELLEME 20.12.2019 09:30
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

BM Güvenlik Konseyi'nin İran nükleer anlaşmasının görüşüldüğü oturumda İran'ın BM Daimi Temsilcisi Mecit Takht Ravançi, ''kelebek hastalığı'' olarak da bilinen ''EB'' hastası Ava isimli iki yaşında kız çocuğunun ABD yaptırımları nedeniyle tedavi olamadığını ve hayatını kaybettiğini söyledi.

Avrupalı bir şirketin ABD yaptırımları nedeniyle EB hastaları için kullanılan özel bandaj ihracatını durdurduğunu belirten Ravançi, Ava'nın ölümünden ABD'yi sorumlu tuttu.

ABD'li Büyükelçi Kelly Craft, ise toplantının ardından İranlı mevkidaşının yanına giderek Ravançi ile konuşmaya başladı. Craft'ın doğrudan ilk kez İran Daimi Temsilcisi ile temas kurması dikkati çekti. Craft toplantı sonrası bir soru üzerine İran Büyükelçisi Ravançi ile söz konusu hastalıkla ilgili konuştuğunu ve başsağlığı dilediğini söyledi.

İkili arasındaki temas öncesi ise Craft, oturumda yaptığı konuşmada, İran'ın Orta Doğu'yu istikrarsızlaştırmaya devam etmesi durumunda ABD'nin Tahran'ın bu davranışını engellemek için elinden gelen her şeyi yapacağı uyarısında bulundu ve İran ile nükleer görüşmelere açık olduklarını söyledi.

İran Büyükelçisi Ravançi ise İran'ın ''kılıç tehdidi'' altında müzakere etmeyeceği yanıtını verdi.

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR 1
  • oıug 6 ay önce Şikayet Et
    iranı tarihten buyana 16 türk devletleri ve daha nicesi türk devletleri iranı işgal altında günümüze kadar tuttu ve halen 40 milyon türk iranı ve iran ordusunu türkler işgal ediyor
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Doğu Perinçek:  Vatana ihanetin özgürlüğü olmaz
Son dakika... Memur ve emeklilerin zammı belli oldu! İşte zamlı maaş listesi