Son dakika haberi: Senatör açıkladı: Trump'a kötü haber

Son dakika haberi: ABD Başkanı Donald Trump'ın azil süreciyle ilgili önemli bir gelişme yaşandı. Senatör McConnell, "Trump'ın azil görüşmeleri sırasında tanıkların dinlenmemesine yönelik bir fikrimiz yok" dedi. Bu açıklamayla birlikte, süreçle ilgili kritik bilgilere sahip kişilerin dinlenmesinin önü açılmış oldu.

Son dakika haberi: Senatör açıkladı: Trump'a kötü haber
Son dakika haberi: Senatör açıkladı: Trump'a kötü haber
GİRİŞ 23.12.2019 16:44 GÜNCELLEME 23.12.2019 16:52
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Son dakika haberi: ABD Başkanı Donald Trump'ın azil süreciyle ilgili önemli bir gelişme yaşandı. Senatör McConnell, "Trump'ın azil görüşmeleri sırasında tanıkların dinlenmemesine yönelik bir fikrimiz yok"  dedi. Bu açıklamayla birlikte, süreçle ilgili kritik bilgilere sahip kişilerin dinlenmesinin önü açılmış oldu.

ABD Senatörü Mitch McConnell

 

AZİL SÜRECİ

Eylülde basına sızan ve 25 Temmuz'da yaptıkları telefon görüşmesinde Trump'ın, Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy'e, rakibi Joe Biden ve ailesini soruşturması durumunda ABD'nin ülkesine yardım edeceğini söylediğini iddia eden muhbir raporu, azil soruşturmasının fitilini ateşlemişti.

Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi, 24 Eylül'de "ABD'nin ulusal güvenliğine zarar verdiği" ve "Başkanlık yeminine ihanet ettiği" gerekçesiyle Trump'a yönelik azil soruşturması sürecini başlattıklarını açıklamıştı.

ABD Başkanı Donald Trump.

Temsilciler Meclisi İstihbarat Komitesindeki kamuya açık oturumlar 13-21 Kasım'da yapılmış, Komite daha sonra 300 sayfalık rapor hazırlayarak Adalet Komitesine göndermişti.

Adalet Komitesi,  "Görevini kötüye kullanmak" ve "Kongrenin işleyişini engellemek" başlığından oluşan azil maddelerini onaylamıştı.

Temsilciler Meclisi Genel Kurulunun da azil maddelerini onaylamasının ardından, dava dosyası yargılamanın yapılacağı Senato'ya gönderilmemişti.

YAZDIR
YORUMLAR 1
  • mert 6 ay önce Şikayet Et
    insallah ic savas cikarda birbirlerini yerler milyonlarca sucuz insanlarein AHINI aldilar
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Sakarya'da havai fişek fabrikasında patlama: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan son dakika açıklamalar
Son dakika... Memur ve emeklilerin zammı belli oldu! İşte zamlı maaş listesi