Komşuda istifa resti! Cumhurbaşkanı...

Irak Cumhurbaşkanı Berhem Salih, Esad İdani'yi hükümeti kurmakla görevlendirmeyeceğini, baskılar devam ederse istifaya hazır olduğunu açıkladı.

Komşuda istifa resti! Cumhurbaşkanı...
Komşuda istifa resti! Cumhurbaşkanı...
GİRİŞ 26.12.2019 15:39 GÜNCELLEME 26.12.2019 16:09
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanı'nın ofisinden yapılan yazılı açıklamada, Salih'in Bina Koalisyonu'nun adayı Esad İdani'ye hükümeti kurma teklifi sunmayacağını içeren yazıyı Meclis'e gönderdiği belirtildi.

 

Meclis'ten en büyük koalisyonla ilgili çelişkili bilgiler aldığını vurgulayan ve kendisine yönelik siyasi baskılara işaret eden Berhem Salih, baskıların devam etmesi halinde Cumhurbaşkanlığı görevini bırakmaya hazır olduğunu kaydetti.

Açıklamada, Salih'in şu ifadeleri yer aldı: "Cumhurbaşkanlığı görevinden istifa etmeye hazır olduğumu ve bunu Meclis'teki milletvekillerinin tasarrufuna bırakacağımı bildiriyorum. Onlar, halkın temsilcileri olarak uygun olana karar verecekler. Halka hizmet etmeyen bir mevkiden hayır gelmez."

 

Irak Cumhurbaşkanı Berhem Salih'e, İran'a yakın Şii siyasi tarafların başbakan adaylarını kabul ettirmek için baskı uyguladığı ifade ediliyor.

KAYNAK: AA
YORUMLAR 2
  • öneren 4 yıl önce Şikayet Et
    Irakta başbakan türkmen olmalı. Türkler her tarafı dengeli yönetir. Irakı krizden çıkarır. Cumhurbaşkanı kürt başbakan her zaman türkmen meclis başkanı sünni arap olmalı.
    Cevapla
  • martli 4 yıl önce Şikayet Et
    irak taki Şia nüfus yuzde kac acaba?? Abd nin ayak bastığı yerde ot bitmez. bunu unutmayin
    Cevapla
DİĞER HABERLER
EURO 2024'te şampiyon olan İspanya'ya dev gelir! En maksimum kazanç
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 15 Temmuz Şehitler Makamı'nda Kur'an tilaveti!