Merkel'den Avrupa Birliği açıklaması!

Almanya Başbakanı Angela Merkel'in yeni yıl mesajında Avrupa Birliği vurgusu yer aldı. Merkel, Avrupa iyi durumda olduğunda Almanya'nın da iyi durumda olacağını söyledi.

Merkel'den Avrupa Birliği açıklaması!
Merkel'den Avrupa Birliği açıklaması!
GİRİŞ 31.12.2019 14:36 GÜNCELLEME 31.12.2019 14:36
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Almanya Başbakanı Angela Merkel yeni yıl mesajında Almanya'nın değer ve çıkarlarının ancak Avrupa Birliği içinde savunabileceğini söyledi.

 

 

Avrupa iyi durumda olduğunda Almanya'nın da iyi durumda olacağına dikkati çeken Merkel, "Çünkü sadece AB içinde değerlerimizi ve çıkarlarımızı savunabiliriz ve barışı, özgürlüğü ve refahı güvence altına alabiliriz" dedi.

Merkel, 2020'nin ikinci döneminde AB dönem başkanlığını üstleneceklerini ve bu çerçevede Avrupa'nın dünyada daha güçlü bir şekilde sesinin yükseltmesi için çaba harcayacaklarını vurguladı.

 

 

Çin ve Afrika ülkeleriyle zirve düzenleneceğini vurgulayan Merkel, "Afrika ile iş birliği bizim de çıkarımıza" yorumunda bulundu.

BARIŞ VE GÜVEN VARSA GÖÇ AZALIR

Angela Merkel, insanlara barış ve güven içinde bir yaşam fırsatı verilmesi halinde göçün azalacağını iddia etti.

Savaşların siyasi çözümlerle sonlandırıldığında sürdürülebilir güvenliğin ortaya çıkabileceğinin altını çizen Merkel, "Güvenliğimiz ve refahımız büyük ölçüde çevremizin güvenli olmasına ve ekonomik gelişmesine de bağlıdır" dedi.

Ülkede artan aşırı sağcı gelişmelere de dikkati çeken Merkel, insanları, nefrete, düşmanlığa, şiddete, ırkçılığa ve antisemitizme karşı korumanın devletin bir görevi olduğunu ifade etti.

YORUMLAR 4
 • kutahyali 1 yıl önce Şikayet Et
  hele reis kapıları bi açsın görelim avrupanin halini iyi mi kötü mü
  Cevapla
 • Hakan 1 yıl önce Şikayet Et
  Eski almanya başbakanı Helmut Kohl bu temmeleri attı. Avrupa birliği onun eseri. Sen bir doğu alman olarak geldin hazıra kondun. Adam seni manevi evlat edindi. Ama ilk fırsatta Helmut Kohl' un ayanı kaydırdın. Nasıl bir tesadüf Almanya'da doğu almanlar her çalıştığı şirkette aynı senin gibi bir stasi ajanı gibi çalışıyor. Doğu almanların tek bir becerisi, çalıştığı iş arkadaşını ispiyonlamak. Almanyanın içinde zehir saçan bir doğu alman halkı var. Bunlar herbir demokratik düzeni bozmak için elinden geleni yapıyorlar. Bıktık bu nazi kalıntılarından. Bir gitsende şu doğu almanların havası inse. Aylımızdan doğu almanyaya katkı payı ödemekden bıktık.
  Cevapla
 • caylak 1 yıl önce Şikayet Et
  hayal avrupa bitti
  Cevapla
 • Musa 1 yıl önce Şikayet Et
  Merkel abla hala bırakmadın mı bu işleri ?
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Türkiye'de gün gün koronavirüs tablosu vaka ve ölüm sayıları! Son durum
Son dakika! Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na tepki, memurlara çağrı: Sakın ha oyuna gelmeyin