Google uyardı! O uygulamayı indirmeyin

Dünyanın en büyük teknoloji devlerinden biri olan Google, geçtiğimiz günlerde piyasaya sürdüğü Google Chrome 79 uygulamasındaki hata nedeniyle uygulamanın indirilmemesi gerektiğini açıkladı.

Google uyardı! O uygulamayı indirmeyin
Google uyardı! O uygulamayı indirmeyin
GİRİŞ 04.01.2020 16:53 GÜNCELLEME 04.01.2020 16:55
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Yaklaşık bir hafta önce piyasaya sürülen Google Chrome 79, özellikleriyle kullanıcıları memnun etmeyi başardı.

 

 

Yenilikçi yapısı ve getirdiği yeni özelliklerle Android kullanıcılarını sevindiren uygulama yanında bir takım problemleri de getirdi. Bu problemler nedeniyle, Google; Google Chrome 79'un indirilmemesi gerektiği konusunda kullanıcıları uyardı.

Gelişmiş güvenlik önlemleri ile kullanıcıları etkileyen Google Chrome 79, veri ihlali olaylarında kullanıcılarını uyarıyor ve bu sayede çevrim içi gizliliğe odaklanmış bir uygulama olarak biliniyor. WebView altyapısı ile çalışan Google Chrome 79, bazı kullanıcıların telefonundaki verilerini sildi. Geliştiricilerin yanı sıra kullanıcıları da etkileyen hata, Webview kullanılan uygulamalarda yaşanıyor.

 

 

Uygulamaların depolama tarafında devreye giren WebSQL ve localStorage, Google Chrome 79'da devreye girmiyor. Bu nedenle uygulamayı kullanırken, telefondan silinen verilere bir daha ulaşılamıyor. Uygulamada oluşan hata nedeniyle Google açıklama yaptı. Yapılan açıklamalarda çözüm konusuna henüz karar verilmediği ortaya çıktı. 

YAZDIR
YORUMLAR 3
 • Hiranuru 2 yıl önce Şikayet Et
  İyi
  Cevapla
 • POk 2 yıl önce Şikayet Et
  Bu ne lam
  Cevapla
 • karaeskıbey 2 yıl önce Şikayet Et
  fazla kanıt yok
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Türkiye'de ilk kez üretildi! Zeytinyağı ile eşdeğer
Nursultan Nazarbayev haftalar sonra kamera karşısında: Hiçbir yere gitmedim!