Netanyahu'nun dili sürçtü! Nükleer güce dönüşüyoruz

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, ülkesinin Yunanistan ve Güney Kıbrıs Rum yönetimiyle imzaladığı "Doğu Akdeniz Doğal Gaz Boru Hattı" (Eastmed) projesine ilişkin yaptığı açıklamada, dili sürçerek "İsrail'i nükleer bir güce dönüştürüyoruz." dedi.

Netanyahu'nun dili sürçtü! Nükleer güce dönüşüyoruz
Netanyahu'nun dili sürçtü! Nükleer güce dönüşüyoruz
GİRİŞ 05.01.2020 16:29 GÜNCELLEME 05.01.2020 16:29
Bu Habere 8 Yorum Yapılmış

Başbakan Netanyahu, haftalık olağan kabine toplantısı öncesi gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. 

İsrail, Yunanistan ve Rum yönetimi arasında 2 Ocak'ta imzalanan, İsrail doğal gazının deniz altından boru hattı ile Kıbrıs, Girit Adası ve Yunanistan üzerinden Avrupa'ya ulaştırılmasını öngören Eastmed projesine ilişkin yaptığı açıklamada Netanyahu'nun dili sürçtü. 

Açıklamasında Netanyahu, "Bu projenin önemi İsrail'i bir nükleer güce dönüştürüyor olmamızdır.” dedikten kısa süre sonra "enerji gücüne dönüştürüyor olmamızdır." ifadesini kullanarak cümlesini düzeltti.

Stockholm Barış Araştırmaları Enstitüsünün geçen yıl yayımladığı rapora göre, uluslararası kamuoyuyla elinde nükleer silahlara ait bilgileri paylaşmayan İsrail, 80 ila 90 arasında nükleer silaha sahip. 

İsrail yönetimi ise nükleer silaha sahip olduğuna ilişkin raporları ne doğruluyor ne de yalanlıyor.

KAYNAK: AA
YORUMLAR 8
 • Nesrin KURNAZ 3 yıl önce Şikayet Et
  dil sürçmesi değil, ağzından kaçırma olmuş. bilinçaltında var olan amacı söylemiş olmasın.
  Cevapla
 • k-keskin 3 yıl önce Şikayet Et
  nasılda soluğu hemen nükleer silahlara bağlıyorlar korkaklar. ingiltere fransa abd israil yeryüzünü karıştıran tek ülkeler
  Cevapla
 • şems 3 yıl önce Şikayet Et
  yanı başımızda ermenistan bile nükleer santral oluşturdu ve nükleer silah mevcut. biz chp-hdp-ip-sp gibilerin yüzünden engellendik. Akkuyu nükleer santral zor açıyoruz. Eeeyyyy Türk halkı uyanın artık biz santralı kurduğumuz da nükleer silah ta üreteceğiz. bu yüzden hiçbir ülke istemiyor. konya ovasi kadar belçika da bile 7 adet nükleer santral var. liege de oturan Türklere sorun 2 tanesi oradadır.
  Cevapla
 • 987tf 3 yıl önce Şikayet Et
  zaten nükleer güçsün aşağılık siyonist dimona nükleer tesisi herhalde arapların değil ve israil necefteki bilinen tesis ya peki yerlatı gizli nükleer kimyasal radyasyon tesisleri ne olacak siyonist orda ne silahlar ürettiğini bilmiyormuyuz
  Cevapla
 • bağımsız 3 yıl önce Şikayet Et
  PAKİSTAN DAN DERHAL NÜKLEER SİLAH almalıyız......
  Cevapla
 • Memo 3 yıl önce Şikayet Et
  Neyi bekliyorsun, git getir.
  Cevapla
 • Memoral 3 yıl önce Şikayet Et
  Pakistan sana nükleer verir mi sanıyorsun. Zamanında ortalık sessizken yapmadık nükleeri atomu şimdi de düşünüyoruz Allah yardımcımız olsun
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Depremden saatler sonra mucize kurtuluşlar
Millet can derdindeyken Mine Kırıkkanat yine mide bulandırdı! İslam ve imamları hedef aldı