Dili sürçen Netanyahu zor topladı

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, gündemi değerlendirdiği basın toplantısında dili sürçerek "İsrail'i nükleer bir güce dönüştürüyoruz" dedi.

Dili sürçen Netanyahu zor topladı
Dili sürçen Netanyahu zor topladı
GİRİŞ 06.01.2020 05:45 GÜNCELLEME 07.01.2020 05:48
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, haftalık olağan kabine toplantısı öncesi, ülkesinin Yunanistan ve Güney Kıbrıs Rum yönetimiyle 2 Ocak'ta imzaladığı "Doğu Akdeniz Doğal Gaz Boru Hattı" (Eastmed) projesine ilişkin konuştu.

 

Açıklamasında Netanyahu, "Bu projenin önemi İsrail'i bir nükleer güce dönüştürüyor olmamızdır" dedikten kısa süre sonra "enerji gücüne dönüştürüyor olmamızdır" ifadesini kullanarak cümlesini düzeltti.

Stockholm Barış Araştırmaları Enstitüsünün geçen yıl yayımladığı rapora göre, uluslararası kamuoyuyla elinde nükleer silahlara ait bilgileri paylaşmayan İsrail, 80 ila 90 arasında nükleer silaha sahip.

 

İsrail yönetimi ise nükleer silaha sahip olduğuna ilişkin raporları ne doğruluyor ne de yalanlıyor.

Eastmed boru hattıyla, İsrail doğal gazının deniz altından boru hattı ile Güney Kıbrıs, Girit Adası ve Yunanistan üzerinden Avrupa'ya ulaştırılması planlanıyor.

YORUMLAR 2
  • adem 3 yıl önce Şikayet Et
    İsrail sahipse türkiye gibi büyük bir ülke neden nükleer güce sahip olmasın bu kafirler ancak güçten anlarlar türkiyem nükleer güçte geç kalmasın
    Cevapla
  • vatansevdalısı 3 yıl önce Şikayet Et
    80-90 nükleer silahımız var diyor İran da veya Türkiye de olduğu zaman dünya ayağa kalkar.Bunlara kim DUR diyecek. REİS gibi baba yiğitlerin artması lazım.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Deyrizor'da ABD üssüne roketli saldırı kamerada
Son dakika: Ebu Ubeyde duyurdu! İsrail'e ağır darbe...