Bebeğini dünya gözüyle ilk kez gördü! Türk doktorlar anneye ışık oldu

Türk doktorların ameliyat ettiği Nijerli anne Havva Suraj, ışığa kavuştu. Gözleri açılır açılmaz Türkiye’ye teşekkür eden Suraj, yüzünü ilk kez gördüğü bebeğine sarıldı. Doktor Selim Genç, "Havva, bebeği Muhammed’e doya doya bakabilecek" dedi.

Bebeğini dünya gözüyle ilk kez gördü! Türk doktorlar anneye ışık oldu
Bebeğini dünya gözüyle ilk kez gördü! Türk doktorlar anneye ışık oldu
GİRİŞ 09.01.2020 07:24 GÜNCELLEME 09.01.2020 10:35
Bu Habere 15 Yorum Yapılmış

Nijer’de doğumdan sonra gözünde oluşan katarakt sebebiyle görme yetisini kaybeden ve ülkeye giden Türk gönüllü doktorlar tarafından ameliyat edilen genç anne Havva Suraj, yeniden görmenin sevincini yaşıyor. Ülkenin Tessaoua kentinin İssawan köyünde yaşayan 24 yaşındaki Suraj’ın gözleri, sezaryen doğumun ardından yüksek düzeydeki katarakt nedeniyle kapandı. Gönüllüler Platformu çatısı altında Türk doktorların ücretsiz sağlık hizmeti vermek için Aguie ve Tessaoua kentlerine geldiğini radyo anonsundan duyan anne Suraj, yeniden görmek umuduyla 3 aylık bebeğini de yanına alarak sağlık merkezine doğru yola çıktı. Suraj, muayene olduktan sonra gözündeki yüksek düzeydeki katarakt nedeniyle ameliyata alındı. Ameliyatı başarılı geçen Suraj, bandajları açılır açılmaz Türkiye’ye ve Türk doktorlara teşekkür etti.

 

ANNE İÇİN BAĞIŞ TOPLADILAR

Türk doktorlar, cebindeki son parayı Tessaoua’ya ulaşmak için harcayan Suraj’ın köyüne dönebilmesi için de seferber oldu. Suraj’ın yol parası, Türkiye’den gelen yardımseverler ve doktorların aralarında topladığı bağışla karşılandı. Genç annenin ameliyatını gerçekleştiren Op. Dr. Selim Genç, "Havva, bebeği Muhammed’in yüzünü doğumdan sonra ilk kez gördü. Şimdi artık bebeğine doya doya bakabilecek. Bu mesleğin mükafatı olarak bu yeter" ifadelerini kullandı.

 
KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR 15
 • mehmet 8 ay önce Şikayet Et
  Rab'bim sizlerden ve maddi destek verenlerden ebediyyen razı olsun
  Cevapla
 • Ay isigi 8 ay önce Şikayet Et
  Allah sizlerden razi olsun turk milletinin gururusunuz
  Cevapla
 • Ali 8 ay önce Şikayet Et
  Aslanlar Allah yar ve yardımcınız olsun
  Cevapla
 • ugur 8 ay önce Şikayet Et
  Allahim daha çoğunu yapmak için sizlere imkan versin.
  Cevapla
 • keşmekeş 8 ay önce Şikayet Et
  mazlumların umududur Türkiyəm.vallahi dualarınız bizi ayakta tutuyor...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Koronavirüs çıktı, AB Liderler Zirvesi ertelendi
İBB’nin zam furyası durmuyor! Yüzde 73 zam geldi