ABD yakın markaja aldı! İşte geleceğin Rus savaş uçakları

ABD merkezli Military Watch adlı askeri tarih dergisi, Rusya’nın geleceğe dönük hangi savaş uçaklarını kullanacağı ve bu hava araçlarının hangi özellikleri barındıracağı konusunda öngörülerde bulundu.

ABD yakın markaja aldı! İşte geleceğin Rus savaş uçakları
ABD yakın markaja aldı! İşte geleceğin Rus savaş uçakları
GİRİŞ 10.01.2020 06:33 GÜNCELLEME 10.01.2020 10:59
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Amerikan Military Watch dergisi 2020’den itibaren Rusya‘nın kullanacağı savaş uçaklarıyla ilgili tahminlerin yer aldığı bir makale yayımladı. Derginin yaptığı sıralamanın başında yeni nesil Tupolev PAK DA hayalet stratejik bombardıman uçağı yer aldı.

 

5.Nesil savaş uçağı PAK DA....

Rusya’nın bu uçakla ABD’nin B-21 Raider ve Çin yapımı H-20 uçaklarına yanıt vermiş olacağı belirtilen yazıda, Rus uçağının hipersonik balistik füzeler dahil geniş bir mühimmat yelpazesini kullanabileceği kaydedildi.

 

Listenin ikinci sırasında ise MiG-41 avcı uçağı gösterildi. Makaledeki öngörüye göre bu uçak, MiG-25 ve MiG-31 önleme avcı uçaklarının üstünlükleri ile yeni nesil teknolojileri bir araya getirerek, düşmanın uydularını tehdit edecek.

Sıralamanın daha altında mevcut modellerin geliştirilmesiyle ortaya çıkabileceği varsayımına dayanan uçak modellerin listesini sunan dergi, MiG-29 avcı uçağının daha geliştirilmiş bir versiyonunun ortaya çıkabileceğini belirtti. Bu uçakta, modern MiG-35’in motor, sensör takımı ve gelecek nesil mühimmat kullanma yeteneği gibi birçok özelliğinin bulunabileceğine dikkat çekti.

Rusya, Su-57 savaş uçaklarının seri imalatına başladı....

YAPAY ZEKA ÖZELLİĞİ

En yeni Su-57 avcı uçağının da yeni nesil teknolojilerle daha ileri seviyede geliştirilebileceği vurgulanan yazıda, Rus hayalet uçağının, yapılacak modernizasyon sayesinde lazer silahlar ve yapay zeka ile donatılan altıncı nesil savaş uçakları grubunda yer alacağı ifade edildi.

Yak-141 savaş uçağı dikey iniş-kalkış yapabiliyor....

Listenin sonunda dikey kalkış ve iniş yapabilen Sovyet yapımı Yak-141 uçağını gösteren Military Watch, Rusya’ya Sovyetler Birliği döneminden miras kalan bu uçağın yapım teknolojileri ile modernize edilmiş bir versiyonunu üretebileceğini, yeni uçakta aktif faz dizinli radar ve yeni mühimmatları kullanma yeteneği gibi yeni özelliklerin bulunabileceğini öngördü.

ETİKETLER
savaş uçağı
YAZDIR
YORUMLAR 2
  • mevlüt 1 yıl önce Şikayet Et
    Aktif faz dizimli radarlar da pazara düştü yani, herkes üretir oldu arkadaş. Başka bi radar icad etmeliyiz
    Cevapla
  • ARİF 1 yıl önce Şikayet Et
    Barışın teminatı artık savaş malzemeleri oldu bu zamanda. Güçlü olan ne derse o...
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Mansur Yavaş yanıtı bin pişman etti
Otokar zırhlı araçları yeni görevler için hazır