Putin, Veliaht Prens ile Libya'yı konuştu! Erdoğan ile olan görüşmeyi anlattı

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Abu Dabi Emirliği Veliaht Prensi Muhammed el-Nahyan ile gerçekleştirdikleri telefon görüşmesinde Libya’yı ele aldı. Rus lider, Cumhurbaşkanı Erdoğan’la 8 Ocak’taki görüşmesinin neticeleri hakkında bilgi verdi.

Putin, Veliaht Prens ile Libya'yı konuştu! Erdoğan ile olan görüşmeyi anlattı
Putin, Veliaht Prens ile Libya'yı konuştu! Erdoğan ile olan görüşmeyi anlattı
GİRİŞ 11.01.2020 14:59 GÜNCELLEME 11.01.2020 14:59
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Kremlin’in açıklamasına göre, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Genelkurmay Başkan Yardımcısı ve Abu Dabi Emirliği Veliaht Prensi Muhammed bin Zayid bin Sultan el-Nahyan ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi. İkili, Libya’yı ele aldı.

Açıklamada, “Görüşmenin merkezinde Libya sorunu yer aldı. Putin, 8 Ocak’ta İstanbul’da Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERdoğan ile gerçekleştirdikleri görüşmenin neticeleri konusunda bilgi verdi” ifadeleri yer aldı.

Açıklamaya göre, Putin, Libya’da en kısa zamanda ateşkesin sağlanmasına yönelik çalışmaların hızlandırılması ve çatışmaya müdahil taraflar arasında barış sürecinin başlatılması yönünde konuştu.

Taraflar farklı düzeylerde temasların sürmesi üzerinde anlaştı.

ETİKETLER
hafter
YAZDIR
YORUMLAR 1
  • Samsun Özel. 5 ay önce Şikayet Et
    Önümüzdeki 100 yılın temelleri atılıyor. Her şerr'den bir hayır çıkarır bu millet. Afrikanın Kaderi değişecekse bu türklerin sayesinde olur.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Akılalmaz yöntem! Bu yolla Türk vatandaşlığına geçiyorlar
Her yolu deniyorlar! Türkiye'ye gelmek için hastaneye yatan bile var