Umman'ın yeni Sultanından ilk açıklama!

Umman'ın yeni Sultanı Heysem bin Tarık bin Teymur Al Said, selefi Sultan Kabus bin Said'in dış politikada çizdiği sabiteler üzerinden hareket edeceklerini açıkladı.

Umman'ın yeni Sultanından ilk açıklama!
Umman'ın yeni Sultanından ilk açıklama!
GİRİŞ 11.01.2020 15:06 GÜNCELLEME 11.01.2020 15:06
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Bin Tarık, Umman Meclisi'ndeki yemin töreninin ardından yaptığı ilk konuşmada, selefi Sultan Said'in dış politikada çizdiği "milletlerin barış içinde bir arada yaşaması, iyi komşuluk, ülkelerinin iç işlerine karışmamak ve devletlerin egemenliğine saygı duymak" gibi sabiteler üzerinden hareket edeceklerini söyledi. 

 Körfez İşbirliği Konseyine desteklerinin devam edeceğini vurgulayan Umman Sultanı, Arap Birliği ülkelerinin liderleriyle de çalışmayı sürdüreceklerini ifade etti.

Bin Tarık, ülkesinin, Birleşmiş Milletler ile iş birliğine devam edeceğini sözlerine ekledi.

Umman Sultanı Kabus bin Said'in bugün 79 yaşında vefatının ardından yerine bin Tarık seçilmiş ve ülkede 3 gün yas ilan edilmişti. 

ALTI ARAP ÜLKESİNDE 3 GÜNLÜK YAS

Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi, Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani, Ürdün Kralı 2. Abdullah, Birleşik Arap Emirlikleri Veliaht Prensi Muhammed bin Zayid Al Nahyan, Bahreyn Kralı Hamed Bin İsa ile Kuveyt Emiri Şeyh Sabah el-Ahmed Cabir es-Sabah, bin Said'in vefatı dolayısıyla taziye mesajı yayımlayarak ülkelerinde 3 günlük ulusal yas ilan etti.

KAYNAK: AA
YORUMLAR 2
  • said 2 yıl önce Şikayet Et
    said ol helak olma.
    Cevapla
  • orhan38 2 yıl önce Şikayet Et
    Aman ayni yoldan git..Etliye sütlüye karisma..Abd israil ingiliz ve bilumum batinin usakligini kuklaligini yap..Zaten saraylarda krallar gibi yasarsin ölene kadar..Suriyeye ,Iraka,Afganistana,Libyaya,Somaliye ve Filistine karisma yeter ki..Abd nin en iyi yetismis köpekleri olarak yeyin icin zevki sefa edin..Bu dunya size guzel..Ahirette buyuk hesap ve azap var bunu asla unutmayin.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Son dakika haberi... AB'den Hırvatistan'a onay, Romanya ve Bulgaristan’a veto!
İYİ Parti'li Poyraz'dan ortak aday için dikkat çeken Meral Akşener sözleri