Alman medyası o mektuba ulaştı! AB'den skandal Türkiye kararı

Alman medyası, Avrupa Birliği'nin Doğu Akdeniz'deki sondaj çalışmaları ve Suriye'deki askeri operasyonları nedeniyle Türkiye'ye yapması planlanan üyelik öncesi yardımlarda kesintiye gittiğini yazdı.

Alman medyası o mektuba ulaştı! AB'den skandal Türkiye kararı
Alman medyası o mektuba ulaştı! AB'den skandal Türkiye kararı
GİRİŞ 18.01.2020 08:50 GÜNCELLEME 18.01.2020 09:04
Bu Habere 24 Yorum Yapılmış

Essen merkezli Funke Mediengruppe, Avrupa Birliği Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Josep Borrell tarafından Avrupa Parlamentosu’na gönderilen mektuba ulaştı. Buna göre AB, Türkiye'ye yapılacak katılım öncesi yardımı yüzde 75 kıstı.

 

Bu bağlamda AB Türkiye'ye sadece 168 milyon euro yardımda bulunacak ve bu fonun 150 milyon eurosu demokrasinin ve hukukun üstünlüğünün güçlendirilmesi konusunda harcanacak. Geri kalan 18 milyon euro ise kırsal kalkınmaya ayrılacak.

İspanyol siyasetçi, AB'nin kesintisine gerekçe olarak ise Türkiye'nin Suriye'nin kuzeydoğusunda başlattığı Barış Pınarı Harekatı ve Kıbrıs Adası açıklarında yaptığı sondaj çalışmaları gösterildi.

 
YAZDIR
YORUMLAR 24
 • SARIÇİÇEK 9 ay önce Şikayet Et
  Biz neden AB ve ABD ne yalvaracagızki..bizi alın diye?Biz onlara degil onlar bize her zaman muhtaç?
  Cevapla
 • Ahmet 9 ay önce Şikayet Et
  Ben anlamıyorum biz Avrupa ülkesi değiliz ülkenin %3'ü Avrupa'da yer alıyor diye bu ülkenin geri kalan %97'sini de Avrupa yapmaz. Bizim başımıza gelen bütün musibetleri Allah veriyor bize çünkü biz müslümanlar peygamber efendimiz Hz Muhammed Mustafa sav efendimizin veda hutbesinde bize dediği gibi bir olmuyoruz Haçlıdan müttefik arıyoruz, destek arıyoruz. Biz AB'de yani Haçlı birliğinde yancı olacak bir devlet değiliz biz İslam Türk dünyasının lideri olacak bir devletiz. Biz hala bu İslam düşmanlarından medet umarsak hala onlardan müttefikler bulmaya çalışırsak hem bizim başımız belalardan kurtulmaz hemde İslam dünyası kan ağlamaya devam eder
  Cevapla
 • Ahmet 9 ay önce Şikayet Et
  İşin en acı gerçeğine değinmişsin kardeşim bravo. Maalesef o saydığın ülkelerin hepsi ABD’nin uşağı olmuş, orta Asya’da ki Türk devletleride Rus etkisi altında adamlar biz Türk’üz demiyorlar bile. Bunları değiştirmenin tek yolu aşırı derecede güçlenmek ama oda yakın zamanda zor bu birlik sağlansa bile biz göremeyiz o günleri
  Cevapla
 • Bilge DEDE 9 ay önce Şikayet Et
  Mantık çok güzel, fikirler çok güzel; fakat gerçekçi mi? Hiç değil.... Müslüman müttefik kimi alacağız? Mısırı mı, Suudi Arabistanı mı, Birleşik Arab Emirliklerini mi, Irakı mı, İranı mı, Suriye mi, Libyayı mı?
  Cevapla
 • Müco 9 ay önce Şikayet Et
  Bu sizin iyi günleriniz tadını çıkarın yarın Allah'ın hükmü yerine geldiğinde haliniz nice olur, eğer Allah'a inanıyorsanız muhakkak üstünsünüz.
  Cevapla
 • Efe 9 ay önce Şikayet Et
  Siz ne şeref yoksunu bir topluluk oldunuz
  Cevapla
 • Nesrin Kurnaz 9 ay önce Şikayet Et
  Acalim bati sinir kapilarini, olsun bitsin.
  Cevapla
 • Asil Arslan 9 ay önce Şikayet Et
  Geç bile kalındı buna 1 milyon göndereceksin dağılırlar
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Bakan Koca İstanbul için yeni kararları açıkladı! Son dakika açıklaması
Sakarya, dev organizasyona ev sahipliği yaptı!