Lavrov: Türkiye ile anlaşma sağladık!

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Rusya ile Türkiye'nin Suriye'deki muhaliflerin militanlardan ayrılması konusunda daha net bir çalışma yapılması konusunda mutabakat sağladığını söyledi.

Lavrov: Türkiye ile anlaşma sağladık!
Lavrov: Türkiye ile anlaşma sağladık!
GİRİŞ 28.01.2020 15:17 GÜNCELLEME 28.01.2020 15:19
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, Moskova'da Güney Sudan Dışişleri Bakanı Awut Deng Acuil ile düzenledikleri ortak basın toplantısında dün Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'yla yaptıkları telefon görüşmesine ilişkin açıklamalarda bulundu.

 

 

Lavrov, "Militanlar İdlib'den çıkmaya devam ettikçe radikal grupların etkisi daha da artıyor. Bu nedenle, dün Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'yla yaptığımız telefon görüşmesinde bu konuyu etraflıca istişare ettik. Siyasi sürece katılmaya hazır olan vatansever silahlı muhaliflerin BM Güvenlik Konseyi tarafından terörist olarak tanınan gruplardan ayrılmasına ilişkin mutabakatın uygulanması için daha net bir çalışma yapılması konusunda anlaştık. Bunun yerine getirilmesi gerekli" dedi.

Lavrov, Rusya ve Türkiye'nin söz konusu mutabakatı en kısa sürede hayata geçirme niyetinde olduğunun altını çizdi.

 

 

"TERÖRİSTLERE HİÇBİR ŞEKİLDE MERHAMET GÖSTERİLEMEZ"

Sivillerin İdlib gerilimi azaltma bölgesinden tahliyesi için ateşkes ilan edildiğini ve insani koridorlar oluşturduğunu ancak teröristlerin saldırılarını sürdürerek sivillerin tahliyesini engellediğini ve onları canlı kalkan olarak kullanmaya çalıştığını anlatan Lavrov, "Silahlı gruplardaki militanlar, teröristlerle iletişimi tamamen kesmeli. Teröristler de silah bırakmalı, zira onlara hiçbir şekilde merhamet gösterilemez" diye konuştu.

YAZDIR
YORUMLAR 4
 • beşir 1 yıl önce Şikayet Et
  Rusya ya artık güvenmeyi bırakalım sayın çavuşoglu
  Cevapla
 • batmanlı 1 yıl önce Şikayet Et
  Rabbım kahhar sıfatıyla rusya denen sinsi devleti kahru perişan eylesin inşaAllah.. Rabbım rusyanın tepesine helak azabını indirsin inşaAllah.. Rabbımız Kafirlere asla güvenmeyin buyurmakta.. Kafirin iyisi kötüsü olmaz. Kafir kafirdir..
  Cevapla
 • Halk 1 yıl önce Şikayet Et
  Boş işlerle uğraşmaya başladık, adamalar yuzbinleri yine sınırımıza kovdular, bu canilerle kaç anlaşma yaptık artık hatırlamıyorum.
  Cevapla
 • Ali ihsan 61 Ts 1967 1 yıl önce Şikayet Et
  Rabvjm butun Gavurlar ri yok et Amin
  Cevapla
DİĞER HABERLER
4 bin 500 dolarlık otomobil! Tesla'yı 2'ye katladı
Tanrıkulu'dan skandal sözler! (25 Şubat 2021 Günün Önemli Gelişmeleri)