Rusya tatmin olmadı! Sözde Orta Doğu Barış Planı açıklaması

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, ABD'nin sözde Orta Doğu barış planının bazı maddelerinin Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (BMGK) kararlarıyla uyuşmadığını belirtti.

Rusya tatmin olmadı! Sözde Orta Doğu Barış Planı açıklaması
Rusya tatmin olmadı! Sözde Orta Doğu Barış Planı açıklaması
GİRİŞ 02.02.2020 15:02 GÜNCELLEME 02.02.2020 16:07
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Rossiya 1 televizyonunda, ABD Başkanı Donald Trump'ın "Yüzyılın Anlaşması" olarak adlandırdığı sözde barış planına ilişkin açıklamalarda bulundu.

 

BMGK'nin Filistin-İsrail meselesine ilişkin kararları olduğuna dikkati çeken Peskov, "Planın bazı maddeleri BMGK'nin kararlarıyla tam olarak uyuşmuyor" değerlendirmesinde bulundu.

Filistin'in ABD'nin sunduğu teklife tepki gösterdiğini vurgulayan Peskov, "Filistin'in ve Filistin'i destekleyen bazı Arap ülkelerinin tepkisini görüyoruz. Elbette bu, planın uygulanabilirliğini düşündürüyor" ifadelerini kullandı. 

 

SÖZDE BARIŞ PLANI

ABD Başkanı Trump, daha önce İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile Beyaz Saray'da düzenlediği ortak basın toplantısında sözde Orta Doğu barış planını kamuoyuna açıklamıştı.

Sözde barış planı kapsamında Kudüs'ün, İsrail'in "bölünmez" başkenti olarak kabul edileceğini belirten Trump, planın bağımsız bir Filistin devleti ve Filistinliler için "son şans" olduğunu iddia etmişti.

Planın açıklandığı toplantıya Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Bahreyn ve Umman'ın Washington büyükelçileri de katılmıştı.

KAYNAK: AA
ETİKETLER
rusya
YAZDIR
YORUMLAR 2
  • gizem 6 ay önce Şikayet Et
    bu resimdeki adamı Mehmet Tahmazoğlu'na benzeten tek ben miyim
    Cevapla
  • fergan 6 ay önce Şikayet Et
    Arap Birliği kararından sonra Rusya' nın yaptığı nabza göre şerbet vermek.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Türkiye'den Ermenistan'a çok sert 'Sevr Anlaşması' açıklaması
Gerilim had safhada! Yunanistan ve Almanya'dan son dakika Türkiye açıklaması