Bill Gates '10 milyon insan ölecek' dedi, bir saat sonra korkutucu haber geldi

Koronavirüs (Covid-19) hakkında önemli açıklamalarda bulunan Bill Gates, virüs salgınının Afrika'ya ulaşması durumunda 10 milyon insanın öleceğini söyledi. Gates'in konuşmasından birkaç saat sonra, Afrika kıtasında ilk virüs vakası Mısır'da görüldü.

Bill Gates '10 milyon insan ölecek' dedi, bir saat sonra korkutucu haber geldi
Bill Gates '10 milyon insan ölecek' dedi, bir saat sonra korkutucu haber geldi
GİRİŞ 18.02.2020 17:36 GÜNCELLEME 19.02.2020 09:36
Bu Habere 114 Yorum Yapılmış

Dünya devi Microsoft'un kurucusu, yazılımcı ve küresel sağlık öncüsü Bill Gates, geçtiğimiz günlerde ABD'nin Seattle kentinde katıldığı bir etkinlikte, Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve dünyaya yayılmaya devam den coronavirüs (Covid-19) hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

 

GATES: KORONA AFRİKA'YA ULAŞIRSA 10 MİLYON İNSAN ÖLECEK

Koronavirüsün Sahra Altı Afrika'ya ulaşması halinde büyük bir felaketin yaşanacağını söyleyen Gates, 10 milyon insanın öleceğini dile getirdi.

 

Sahra Altı Afrika ülkeleri, haritada yeşil olarak işaretlenmiştir...

EBOLA'DAN ÇOK DAHA TEHLİKELİ

Bölgedeki sağlık hizmetlerinin ve altyapının yetersizliğinden bahseden Bill Gates, koronavirüsün Ebola'dan çok daha fazla endişe verici olduğunu söyledi.

Covid-19'un 1957'deki Asya Gribi (H2N2) gibi öldüren bir salgın olduğunu belirten Gates, bağışıklık sistemimizin de buna hazır olmadığını kaydetti.

AÇIKLAMADAN BİRKAÇ SAAT SONRA AFRİKA'DA İLK VAKA

Gates'in Afrika için yaptığı uyarıdan birkaç saat sonra, Mısır'da ilk koronavirüs vakası görüldü. Kahire yönetimi, Çinli bir turistte virüse rastlanıldığını açıkladı.

15 Şubat itibariyle virüsün görüldüğü ülkeler...

2 MİLYON İNSAN ÖLDÜ

Asya Gribi, 1957 yılında Çin'den başlayarak, Uzak Doğu'ya daha sonra da Avustralya, Amerika ve Avrupa kıtasına yayılmış olmasından ötürü bu adla anılmaktadır. Asya gribinden ölenlerin sayısının 2 milyon olduğu tahmin ediliyor.

KAYNAK: HABER7
YAZDIR
YORUMLAR 114
 • göksel k 1 yıl önce Şikayet Et
  la bill gates bu sözü şöyle dedi "geçtiğimiz 10 yıl içinde 10 milyon insan ölürse bu savaştan değil bakterilerden olacak" ve bunu 2015'te tedx konuşmasında söyledi 1 saat öncesinde değil :D
  Cevapla
 • ŞAŞKİN. 1 yıl önce Şikayet Et
  Yav he he !!
  Cevapla
 • Zeki Alpay 1 yıl önce Şikayet Et
  Hijyen yok bu ülkelerde olabilir
  Cevapla
 • Ubeydullah 1 yıl önce Şikayet Et
  Bazı bilim adamların açıklamaları Bill Gates'in vakfı Afrika ve bazı ülkelerde BM aracılığla yaptıkları aşı öldürücü veya sakat (özürlü) edicidir.
  Cevapla
 • halk 1 yıl önce Şikayet Et
  sallamış.. grip virüs ü güneşte duramaz . afrikayı etkilemez
  Cevapla
 • Halk egitim 1 yıl önce Şikayet Et
  E bola virüsü Antarktikadamı oldu kardeşim sıcak yayılmasını artırır inşeallah yanılıyorumdur
  Cevapla
 • Arif 1 yıl önce Şikayet Et
  Virüsün biyolojik silah olduğu Afrika kıtasında etki göstermesinden belli değil mi? Tüm ölümlü virüs vakaları Çin'li. Virüs belirli bir gen üzerinde etkili. Sözde abd vatandaşı öldü deniliyor ama ismine baktığın zaman ölen kişi abd vatandaşlığı almış Çin'li. Dikkat ederseniz Çin dışında hangi ülkede virüsten öldüğü söyleniyorsa ölenlerin isimleri açıklanmıyor.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Türk devleri düğmeye bastı! Geleceğin enerjisi 'lityum batarya' ilk kez denendi
2 metreyi aşan karın altında kaybolan araçlarını arıyorlar