Pes dedirten görüntüler! Firari FETÖ'cüleri ayakta alkışladılar

Virginia Delegeler Meclisi'nde konuşan ABD'li politikacı Mark Sickles, firari FETÖ'cüler ve FETÖ'nün yayın organı Zaman'ın eski yayın yönetmeni Abdülhamit Bilici'yi mecliste "cesur gazeteciler" olarak tanıttı. Meclistekiler ise FETÖ'cüleri alkış yağmuruna tuttu.

GİRİŞ 22.02.2020 19:04 GÜNCELLEME 22.02.2020 19:29
Bu Habere 15 Yorum Yapılmış

ABD'nin Virginia eyaleti Delegeler Meclisi'nde Çarşamba günü düzenlenen oturumda konuşan Demokrat Parti Üyesi Delege Mark D. Sickles, Fairfax kentindeki Amerikan Türk Dostluk Derneği'nden arkadaşları olarak tanıttığı Adem Yavuz Arslan ve Abdülhamit Bilici'nin "sürgün edilmiş" medya çalışanları olduğunu söyledi.

 

"SORUŞTURMA GEÇİRMİŞ VATANSIZLAR"

 

Konuşmasında Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) yapılanmasına ve bu iki FETÖ'cünün neden soruşturma geçirdiği ve firar ettiğine değinmeyen Sickles, Arslan ve Bilici'yi "soruşturma geçirmiş, vatansızlar" diye tanımladı.

SKANDAL SÖZLER

ABD'li Sickles, "Bu cesur gazetecilerin yanındayım, Türkiye'de basın özgürlüğünün olmayışının farkındalığını arttırma çabalarını alkışlıyorum. Umarım sizde onlara hoş geldiniz dersiniz" diye konuştu.

Sickles'in konuşmasından sonra Arslan ve Bilici ayağa kalktığı ve meclistekilerin ise FETÖ'cüleri alkış yağmuruna tuttuğu görüldü.

DARBE GİRİŞİMİNİ MASUM GÖSTERMEYE ÇALIŞTILAR

Zaman gazetesinin eski yönetici ve yazarlarına yönelik yürütülen Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) soruşturması kapsamında aranan Abdulhamit Bilici, 15 Temmuz darbe girişimi öncesi ABD'ye firar etmiş; ABD'de katıldığı etkinliklerde terör örgütü FETÖ'ye methiyelerde bulunarak darbe girişimini "masum" göstermeye çalışmıştı.

14. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki Dink davası sanığı ve hakkında yakalama kararı olan ve ABD'ye firar etmiş olan FETÖ'cü Adem Yavuz Arslan da sosyal medya hesabından örgütü savunarak ABD'de katıldığı programlarda Türkiye aleyhinde propaganda konuşmaları yapıyor; sosyal medya hesaplarından mesajlar yayınlıyor.

KAYNAK: DHA
ETİKETLER
abdülhamit bilici
YAZDIR
YORUMLAR 15
 • ferhat 5 ay önce Şikayet Et
  gâvurun ekmeğini yiyen kılıcını sallarmış. kişi sevdiğiyle beraberdir.
  Cevapla
 • vatan 5 ay önce Şikayet Et
  vatan hainleri yahudi yalaklari, hic bir zaman bu ulkede gun yuzu goremeyeceksiniz!
  Cevapla
 • Mustafa 5 ay önce Şikayet Et
  Para yediren herkesi akislar bu köpekler.
  Cevapla
 • BLAUBERG 5 ay önce Şikayet Et
  Yahudi köpeklerini alkışlıyor.hepsi bu.
  Cevapla
 • Mehmet 5 ay önce Şikayet Et
  Çünkü size köpeklik yapıyorlar. Tasmalarının ipi elinizde. Topunuz batın inşallah.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Türkiye facianın merkezinde! Tarihi ziyaret sonrası açıklama
Ülkenin parti liderleri teklifte bulundu... Türkiye ile ortak ordu kuralım