Koronavirüste dünyada bir ilk! Putin duyurdu: Üretime geçiliyor

Çin'den dünyaya yayılan ölümcül virüs tehdit etmeye devam devam ediyor. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Japon uzmanlarla geliştirdikleri yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tespiti yapacak taşınabilir hızlı test cihazının gelecek ay üretimine geçmeyi planladıklarını söyledi.

Koronavirüste dünyada bir ilk! Putin duyurdu: Üretime geçiliyor
Koronavirüste dünyada bir ilk! Putin duyurdu: Üretime geçiliyor
GİRİŞ 17.03.2020 22:52 GÜNCELLEME 17.03.2020 22:52

Putin, Bakanlar Kurulu ile yaptığı toplantıda, ülkede Kovid-19'a karşı alınan önlemlerle ilgili açıklamalarda bulundu.

ÜRETİME GEÇİLİYOR

Rusya'da Kovid-19'un tespiti için yeni bir taşınabilir hızlı test cihazının geliştirildiği bilgisini paylaşan Putin, bu cihazın dünyada bir ilk olduğuna dikkat çekti. Putin, "Rusya'nın finanse ettiği ve Japon uzmanlarla geliştirilen taşınabilir hızlı Kovid-19 test cihazının nisan ayında üretimine geçilmesi planlanıyor." ifadesini kullandı.

VATANDAŞLARA TEDBİRLERE UYUN ÇAĞRISI

Ülkedeki doktor ve sağlık çalışanlarının desteklenmesi için gereken tedbirlerin alınmasını isteyen Putin, uzaktan reçetesiz ilaçların alımı konusunda da karar imzaladığını ve sağlık malzemeleri ile ilaç rezervlerinin artırılacağını belirtti.

Putin, Kovid-19 konusunda halka da çağrıda bulunarak, "En katı ve sert kontrolü sağlamak gerekiyor. Vatandaşlardan alınan önlemleri anlayışla karşılamalarını istiyorum." dedi.

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Mustafa Cengiz yönetimi ibra edilmedi
Fransa'da bir ilk! Macron tarihe geçti!