Duyurdular: Oyunun kurallarını değiştirecek hamle

İngiltere Halk Sağlığı Kurumu (PHE) Kovid-19 bulaşıp da hasta olmadan atlatanların bunu öğrenebileceği antikor testi üzerinde çalışıyor.

GİRİŞ 19.03.2020 14:02 GÜNCELLEME 19.03.2020 14:03
Bu Habere 15 Yorum Yapılmış

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, düzenlenen basın toplantısında, insanların hiçbir belirti göstermeden yeni tip koronavirüsü (Kovid-19) atlatıp atlatmadıklarını öğrenecekleri testle ilgili çalışmaların hızlı şekilde ilerlediğini söyledi.

 

 

Johnson, "Size bulaşıp bulaşmadığına ilişkin test yaptırmanın en güzel yanı, aniden başınızın üstünde yeşil bir ışık yanması. Böylece büyük bir ihtimal bir daha yakalanmayacağınızı bilerek güvenli ve emin şekilde işinize geri dönebileceksiniz." dedi.

Başbakan Johnson, böyle bir testin ekonomik ve sosyal açıdan oyunun kurallarını değiştireceğini ifade etti.

 

 

İngiliz hükümetinin Baş Bilim Danışmanı Patrick Vallance ise İngiltere Halk Sağlığı Kurumunun antikor testi üzerindeki çalışmasının "çok hızlı ilerlediğini" ve salgına ilişkin değerli bilgiler sağlandığını söyledi.

"EVLERDE YAPILACAK KOVİD-19 TESTİNDE DE İLERLEME KAYDEDİLDİ"

İngiltere Halk Sağlığı Kurumu Başkan Yardımcısı Dr. Jenny Harries ise evlerde yapılabilecek Kovid-19 test kiti geliştireceklerini, bunun sağlanmasıyla sağlık çalışanları üzerindeki yoğunluğun azalabileceğini kaydetti.

Harries, bu konudaki çalışmalarda son birkaç haftada büyük ilerleme kaydedildiğini söyledi.

Ulusal Sağlık Sistemi (NHS) verilerine göre, ülkede son 24 saatte Kovid-19 nedeniyle 33 kişinin daha hayatını kaybetmesiyle toplam ölü sayısı 104'e ulaştı. Kovid-19 teşhisi konulan kişi sayısı da 676 artarak 2 bin 526'ya çıktı.

Toplumsal bağışıklık kazanılması için virüsün kontrollü bir şekilde yayılması stratejisini izleyen İngiliz hükümeti, eleştirilerin ve toplamda ölü sayısının 277 bini bulabileceğine yönelik değerlendirmelerin ardından politikasında bazı değişikliklere gitmişti.

Başbakan Johnson, pazartesi yaptığı açıklamada halka gereksiz sosyal temas ve gereksiz seyahatlerden kaçınmaları tavsiyesinde bulunmuştu.

Halktan bar, kulüp, restoran ve tiyatro gibi mekanlara gitmekten kaçınmasını isteyen Johnson, bu tür mekanları kapatma yönünde bir kararı almak için erken olduğunu ifade etmişti.

Johnson, tavsiyelerin özellikle 70 yaşın üzerindekiler, hamileler ve başka hastalığı bulunanlar için kritik önem taşıdığını vurgulamıştı.

Hükümet, son olarak yeni bir emre kadar tüm okulların kapatılmasına da karar vermişti.

YORUMLAR 15
 • ferhat 3 yıl önce Şikayet Et
  türk bilim adamları aşıyı ne zaman bulacak tüm dünya bunu merak ediyor , dünyanın tek umudu biziz ha gayret
  Cevapla
 • rrrrr 3 yıl önce Şikayet Et
  fıkramıydı bu anlamadım..
  Cevapla
 • Mustafa Ugur 3 yıl önce Şikayet Et
  Brexitle zaten koronayi yasayacak ingilizler yakinda
  Cevapla
 • osmanoğulları 3 yıl önce Şikayet Et
  ingilterenin bu virüsle ilgili her çıkışı çok düşündürücü insanlarla dalga geçiyor insanları kurtarmak için aşı bulmak telaşına düşme yerine acaba insanlar farkına varamadan bu hastalığı atlatmış mı onun tesbitini yapan cihaza yoğunlaşmışlar çoook manidarrr
  Cevapla
 • Ali 3 yıl önce Şikayet Et
  Hiç kimse tanımadığı bir düşmana karşı bu kadar rahat olamaz, ingilizin parmağı virüsün icerisinde
  Cevapla
 • Volkan 3 yıl önce Şikayet Et
  iyi bir gelişme olabilir
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İlk uçuş sonrası destek açıklaması: 'KAAN için hazırız'
Fenerbahçe'nin Konferans Ligi'ndeki rakibi belli oldu