Dudak uçuklatan koronavirüs vurgunu! Zenginlere satıp bir hafta içinde servet kazandı

Mark Ali adlı doktor, İngiltere'de herhangi bir sağlık kuruluşu tarafından onaylanmamış test kitlerini, aldığı fiyatın üç katına zengin müşterilerine sattı. Bu satış sonucunda bir hafta içinde tam 2 buçuk milyon sterlin (19 milyon TL) kazandığı belirtilen Doktor Ali'ye, Sağlık ve Sosyal Bakım Sekreteri Jonathan Ashworth'ten sert tepki geldi.

Dudak uçuklatan koronavirüs vurgunu! Zenginlere satıp bir hafta içinde servet kazandı
Dudak uçuklatan koronavirüs vurgunu! Zenginlere satıp bir hafta içinde servet kazandı
GİRİŞ 23.03.2020 16:02 GÜNCELLEME 24.03.2020 08:57
Bu Habere 23 Yorum Yapılmış

İngiltere'de yaşayan 56 yaşındaki Doktor Mark Ali'nin özel kliniğinde, kendilerine koronavirüs bulaşmasından kormuş insanlara 375 sterlin karşılığında 6.600'den fazla virüs test kiti sattığı iddia ediliyor. Doktor Ali'nin bu test kitlerini satarak tek bir haftada 2 buçuk milyon sterlin komisyon aldığı belirtiliyor.

 

3 KATINA SATTI

Doktor Mark Ali'nin Randox Laboratuvarı tarafından Kuzey İrlanda'da üretilen test kitlerini kendi kliniğinde sattığı iddia ediliyor. Bu laboratuvar, Doktor Ali'nin 375 sterline sattığı test kitlerini 120 sterlinden satıyor. Bu arada testler henüz İngiltere Halk Sağlığı kuruluşu tarafından onaylanmış değil.

İNGİLTERE'DE OLAY OLDU

Bu iddialar üzerine açıklamalarda bulunan Sağlık ve Sosyal Bakım Sekreteri Jonathan Ashworth şu ifadeleri kullandı: "Bu eşi görülmemiş bir halk sağlığı krizi. İnsanlar böyle vurgunculuk yapan insanlardan tiksinecekler."

İLK KEZ KONUŞTU

Doktor Mark Ali kendisine yöneltilen sorular üzerine ise yapmış olduğu işi reddederek, kârının 2.5 milyon sterlin olup olmadığını bilmediğini söyledi. Doktor Ali, "Toptan şekilde kit satma işinde değiliz. Yaptığımız şey hastalarımız için eksiksiz bir hizmet hazırlamak" ifadelerini kullandı.

YORUMLAR 23
 • oda bişeymi? 2 yıl önce Şikayet Et
  daha on gün önce 7 liralık bir maskenin 120 liraya satıldığını hepimiz gördük. Hangisi daha çok vurgun yapmış acaba?
  Cevapla
 • Sevda 2 yıl önce Şikayet Et
  Birincisi bu virus degil.ikincisi biyolojik silah..ūcūncūsūsū ise hic sasirmadik isin icinde para olmasa bukadar insan öldūrūlmeyecekti
  Cevapla
 • Hatice 2 yıl önce Şikayet Et
  Siz Ingililizleri bilmezsiniz. Kendilerinin yaptiklari hainlikler arşa çıksa üstünü kapatirlar. Bu adamin soyadi Ali ya, musluman kökenli ya, herkesin gözüne sokarlar. Ahlaksızlık her yerde ahlaksızlıktır.
  Cevapla
 • Agah 2 yıl önce Şikayet Et
  Ali ismi ingilizlerde de var ve bildigimiz Ali degil.Nereden nereye baglanti kurdun:)
  Cevapla
 • birkıssadanbinhisse 2 yıl önce Şikayet Et
  dogru ve guzel yorum aynen dedigin gibi
  Cevapla
 • ULTRAVİYOLE 2 yıl önce Şikayet Et
  Hepimiz televizyon, bilgisayar ve cep telefonlarının ekranlarından yayılan UV ışınlarına maruz kalıyoruz (Mavi ışık). Vagonlarda ve yolcu bekleme istasyonlarında ve bunların havalandırma sistemi kanallarının içinde neden kontrollü olarak UV ışık yayan lambalar kullanılmıyor? En azından virüs salgını geçene kadar bu lambalar kullanılabilir. RUSYA KULLANIYOR
  Cevapla
 • Levrok 2 yıl önce Şikayet Et
  yav birakin adam devlet degil, kimseyi dolandirmamis, aklini kullanip biraz kazanmis. Bence bunda kötü birsey yok.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Kılıçdaroğlu kürsüyü tokatladı! Kurtulmuş: Buyrun er meydanına adaylığınızı ilan edin
İspanyollar duyurdu! Ronaldo'nun yeni adresi belli oldu! 500 milyon euro kazanacak