Fransız dergisi Causeur'den İslam düşmanlığı: Bizi koronavirüs değil, İslam tehdit ediyor

Koronavirüs salgını dünyanın gündemine sert bir şekilde yerleşirken, zehirli fikirlerin gündem ise değişmedi. Fransa'da İslam düşmanı yayınlarıyla tanınan Causeur dergisi, ırkçılıkta "çığır açan" bir habere imza attı.

Fransız dergisi Causeur'den İslam düşmanlığı: Bizi koronavirüs değil, İslam tehdit ediyor
Fransız dergisi Causeur'den İslam düşmanlığı: Bizi koronavirüs değil, İslam tehdit ediyor
GİRİŞ 26.03.2020 16:03 GÜNCELLEME 26.03.2020 17:42
Bu Habere 220 Yorum Yapılmış

Koronavirüs vakasının 25 bine ulaştığı Fransa'da ölü sayısı 1500'e yaklaşırken Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron sıkı tedbir paketleri açıklayarak virüsün yayılmasını önlemek için harekete geçti. Fransa genelinde acil market alışverişi, sağlık hizmetlerinden yararlanmak ve işe gitmek dışında sokağa çıkmanın yasaklandığı ülkede, hasta insanların hastanelere götürülmesi için ordu devreye girdi. 100 bin polis ve jandarma sokaklara inerken market, eczane, banka ve benzin istasyonları dışındaki tüm işletmeler kapatıldı.

 

Causeur dergisi ülkede alınan bu kararları eleştirirken, hayata geçirilen tedbirlerin sadece günü kurtaracağını belirterek, geleceğe dair daha önemli adımlar atılması gerektiğini yazdı.

PES DEDİRTEN İSLAM DÜŞMANLIĞI

 

Paris yönetimine taleplerini sıralayan dergi, İslam düşmanlığı yapmayı da ihmal etmedi. "Fransız kimliğimizi tehdit eden şey koronavirüs değil İslam" yorumunda bulunulan dergide, "Hasta koca çocuk" başlığıyla sunulan haberde şu ifadelere yer verildi:

"Fransa'da hayat askıya alındı. Ekonomi felç oldu. Çok tehlikeli olduğu söylenen ama pek de ölümcül olmayan bir virüs yüzünden... Oysa hayat tarzımızı öldüren, medeniyetimizi mezara koyan çok daha ciddi bir tehlike ile karşı karşıyayız. Koronavirüsle mücadele için gösterdiğimiz çabanın sadece yüzde 20'sini ülkedeki diğer enfeksiyonu (Müslüman nüfusu kast ediyor) gidermek için harcasaydık, Fransa çok daha güzel bir yer olacaktı. Ülke çapındaki kısıtlamalar ve bu kısıtlamaların görmezden gelinmesi için yapılan göz boyamalar, İslamcılığın bir kanser gibi büyümesine neden oluyor. Dahası, bu kanser ülkenin akademik kurumlarında, entelektüel kesiminde ve iş dünyasının seçkinleri arasında metastaz yaparak, tasasız bir şekilde büyümeye devam ediyor. Ve Macron seküler kesimin uğradığı saldırıları görmezden gelerek koronavirüse karşı olan savaşı, İslamcılığa olan savaştan çok daha hızlı yürütüyor. Sonuç olarak koronavirüs geçip gidecek, tedavisi mutlaka bulunacak ama bu bahsettiğimiz hastalık sadece ülkemizdeki insanları değil kültürümüzü, toplumumuzu, medeniyetimizi öldürecek."

KAYNAK: HABER7
YAZDIR
YORUMLAR 220
 • Bübioğlu 4 ay önce Şikayet Et
  İslam çağlar üssü bir nizam veyaşama biçimidir. Bir teknolojidir. İslamı öldürmeye gelenler İslamda dirilir. Bunu böyle bilin kefereler.
  Cevapla
 • Adnan 4 ay önce Şikayet Et
  Doğru söylemiş! İslam kafirin en büyük düşmanıdır.
  Cevapla
 • Misafir 4 ay önce Şikayet Et
  Fetö severler de yazmaya başlamış.
  Cevapla
 • Misafir 4 ay önce Şikayet Et
  Akın su ve aşkın kişilerine cevap: fetö corona virüsden daha tehlikeli. Virüsden binler ölecek belki ama fetö den milyonların (ülkenin) gelecegi ölecek.
  Cevapla
 • Kafkasyalı 4 ay önce Şikayet Et
  Allah her şeye kadirdir. Kafirler istsede istemesede Allah nurunu tamamlayacaktır. Saf suresi ayet 9
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Bayram sonrası yasaklar peş peşe geldi! Valilerden son dakika açıklamaları
İkinci el araç alırken bunlara dikkat edin