Hırvatistan'da basketbol sahası hastaneye çevrildi

Hırvatistan hükümeti koronavirüs hastalarının tedavisi için Osijek kentinde bulunan basketbol sahasını geçici hastaneye çevirdi.

Hırvatistan'da basketbol sahası hastaneye çevrildi
Hırvatistan'da basketbol sahası hastaneye çevrildi
GİRİŞ 27.03.2020 10:28 GÜNCELLEME 27.03.2020 10:30

Dünya genelinde koronavirüs vaka sayısının artmasıyla ülkeler de önlemlerini arttırıyor. Ülkeler sınırlarını kapatma, uçuşları durdurma, sokağa çıkma yasağı gibi kararla alırken hızla yayılan virüs salgını nedeniyle bazı ülkelerin sağlık sistemleri çöktü. Koronavirüs hastaları İtalya ve İspanya’da hastane koridorlarında tedavi edilirken, ABD korona virüs hastaları nedeniyle diğer vatandaşlarının mağdur olmaması adına iki hastane gemisini görevlendirdi.

 

TEDAVİLERDE SOSYAL MESAFE KORUNACAK

Hırvatistan’da koronavirüs hastalarına sağlık hizmeti sunabilmek adına yeni çareler arıyor. Hükümet, Osijek kentinde bulunan basketbol sahasını geçici hastaneye çevirdi. Sosyal mesafe korunarak konuşlandırılan yataklarda koronavirüs enfekte olmuş kişilerin tedavi edilmesi amaçlanıyor.

Hırvatistan’da bugüne kadar 495 koronavirüs vakası görülürken, 3 kişi hayatını kaybetti. Yapılan tedavilerde ülke genelinde 22 kişi de tedavi edildi.

 

 

KAYNAK: İHA
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Son dakika haberi: Sakarya'daki patlamayla ilgili ilk inceleme tamamlandı!
İYİ Partili Aylin Cesur'dan skandal sözler!