ABD'den binlerce kişiye açık davet

Kovid-19 vakalarıdan İtalya ve Çin'i geçerek 92 bini aşan ABD, yakın zamanda yaşanması muhtemel doktor sıkıntısının önüne geçmek için yabancı ülke vatandaşı olan sağlık çalışanlarına çalışma vizesi vermeye hazırlanıyor.

ABD'den binlerce kişiye açık davet
ABD'den binlerce kişiye açık davet
GİRİŞ 27.03.2020 20:51 GÜNCELLEME 27.03.2020 20:54
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Sağlık sisteminin pahalı ve yetersiz olmasıyla sık sık eleştirilen ABD'de Kovid-19 sayıları New York başta olmak üzere ülkenin birçok yerinde hızla artarken, ülkede sağlık personeli ve tıbbi ekipman sıkıntısı yaşanmasından endişe ediliyor.

Salgının hızla yayılması karşısında çaresiz kalan ABD yönetimi, yaşanması büyük bir olasılık olarak görülen bu sıkıntının önüne geçmek adına yeni bir adım attı.

SAĞLIKÇILARA DAVET

ABD Dışişleri Bakanlığı Konsolosluk İşleri Biriminin resmi Twitter hesabından yapılan duyuruda, "Özellikle Kovid-19 konusunda çalışan ve ABD'de çalışmak isteyen sağlıkçıları, J (kültürel ya da eğitim alanında değişim vizesi) ya da H (çalışma vizesi) için kendilerine en yakın ABD büyükelçiliği ya da konsolosluğuna başvurmaya davet ediyoruz." ifadesine yer verildi.

Söz konusu duyurudan saatler sonra yapılan ikinci duyuruda ise bu alana başvuracak kişilerin daha önce göçmen ya da göçmen olmayan bir ABD vizesi için onaylanmış bir dilekçesinin olması gerektiği ya da bir değişim programına başvurmak için yeterli şartları karşılaması gerektiği vurgulandı.

Johns Hopkins Üniversitesinin paylaştığı son verilere göre ABD'de Kovid-19 vakaları, İtalya ve Çin'i geçerek 92 binin üzerine çıkmış, salgın nedeniyle yaşamını kaybedenlerin sayısı ise bin 300'ü geçmişti.

KAYNAK: AA
ETİKETLER
Doktor
YAZDIR
YORUMLAR 3
 • Türkiye'm 2 ay önce Şikayet Et
  vatan haini Türkiye'deki doktorlar hemen gitsin
  Cevapla
 • Emeklidur 2 ay önce Şikayet Et
  Doktorlara boşuna niye para veriyorsunuz ki..Bütün rahip,papaz ve ruhanilerinizi görevlendirip;sokaklarda kutsanmış sudan aynı kaşıkla içirip tedavi edin.Çok sürmez coronayı bitiriverirler.Olmadı,Mesih de yakında imdadınıza yetişir.Yoksa o kadar ruhani,bir doktor etmiyor mu?
  Cevapla
 • As as 2 ay önce Şikayet Et
  he he 1 yıl önce herkese meydan ve vize yasağı getirdin şimdi ne oluyor turp efendi...
  Cevapla
DİĞER HABERLER
CHP'li meclis üyesi kaçak yapının yıkılmasına karşı çıktı, arkadaşı zabıtaya tokat attı!
Takibe aldılar, talep patladı! 600 milyon insan Türkiye'yi bekliyor