Akıncı, Erdoğan'ı arayıp yardım istedi!

KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan korona virüs salgını nedeni ile yardım istedi.

Akıncı, Erdoğan'ı arayıp yardım istedi!
Akıncı, Erdoğan'ı arayıp yardım istedi!
GİRİŞ 27.03.2020 23:37 GÜNCELLEME 27.03.2020 23:37
Bu Habere 118 Yorum Yapılmış

Çin’de ortaya çıkan ve tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs salgını hayatı olumsuz etkilemeye devam ediyor. Akıncı, korona virüs salgını nedeni ile Kıbrıs Türk halkının içinde bulunduğu zor durumu Cumhurbaşkanı Erdoğan, Avrupa Birliği Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, Dünya Bankası Başkanı David Malpass ve Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası Başkanı Suma Chakrabarti’ye acil yardım talebi ile iletti. Akıncı, KKTC’nin haksız kararlar ile küresel erişim olanaklarının kısıtlı olduğunu dile getirirken, korona virüs salgını nedeni ile yapılacak katkının hayati öneme sahip olduğunu vurguladı. Akıncı, özellikle Türkiye’den yardım isterken, salgın nedeni ile ülkedeki asgari ekonomik gereklilikleri yerine getirebilmek amacıyla ciddi ek mali desteğe ihtiyaç olduğunu belirtti. Akıncı, yapılacak mali destek ile hem sağlık alanındaki eksikliklerin, hem de ekonomik zararın azaltılmasının mümkün olduğunu vurguladı. Akıncı, korona virüs salgını nedeni ile halkın sağlığının ciddi tehdit altında olduğunu, ekonomik ve sosyal yaşamın diğer ülkelerde olduğu gibi büyük yara aldığını ifade etti. Akıncı, korona virüs salgınıyla hem ulusal ölçekte mücadele veren ülkelerin hem de küresel dayanışma ve iş birliği ile yaralarını sarmaya çalıştıklarını söylerken, KKTC’ye yardım çağrısında bulundu.
 

ETİKETLER
Mustafa Akıncı
YAZDIR
YORUMLAR 118
 • türk 3 ay önce Şikayet Et
  hakikaten bu nasıl bir utanmazlık yüzsüzlük
  Cevapla
 • ERDOĞAN 3 ay önce Şikayet Et
  Bu haddini bilmez akıncıya ve onun gibi düşünenler yok olsun bunlar TÜRKİYE'M den başka yardım edecek kimsenin olmayacağını anlamıştır İNŞAALLAH taş kafalı
  Cevapla
 • Cherkes 3 ay önce Şikayet Et
  Mustafa akıncı kaç yaşında?
  Cevapla
 • ben 3 ay önce Şikayet Et
  yüzsüz yüzsüz Multi yüzsüz
  Cevapla
 • Murat Kahraman 3 ay önce Şikayet Et
  iki yüz yetmez iki yüz daha ortaya çıkar!
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Başörtülü kadına korkunç saldırı kamerada!
Son dakika: istanbul'un ardından birçok ilde asker uğurlaması yasaklandı