Böylesi görülmedi! ABD'de inanılmaz hazırlık...

Dünyayı kasıp kavuran Koronavirüs salgınının merkezi halinde gelen New York'ta ölü sayısı hızla artıyor. Yaşanan ölümler sonrası kentteki morg kapasitesi 4 kat artırıldı.

Böylesi görülmedi! ABD'de inanılmaz hazırlık...
Böylesi görülmedi! ABD'de inanılmaz hazırlık...
GİRİŞ 31.03.2020 07:13 GÜNCELLEME 31.03.2020 07:18
Bu Habere 32 Yorum Yapılmış

ABD’de Kovid-19 kaynaklı ölümlerin en hızlı artış gösterdiği New York’ta mevcut morg kapasitesi talebi karşılayamayınca, New York şehir yönetimi, ek çadır ve mobil morglar ile mevcut kapasiteyi artırma yoluna gitti.

 

 

Baş Tıbbi Muayene Dairesi Kamu İşleri Ofisi Genel Müdürü Aja Worthy-Davis, dün yaptığı açıklamada, "Geçici morglar olmadan, şehir 800 ila 900 cenaze barındırabiliyordu, çadır ve soğutmalı kamyonlar ile birlikte kapasiteyi 3 bin 500 ila 3 bin 600’e kadar yükselttik” dedi. 

MOBİL MORGLAR KURULDU

Davis, New York şehir sınırları içinde bulunan Manhattan'ın Kips Bay mahallesindeki Bellevue Hastane Merkezi'nin yakınında, Queens Elmhurst Hastanesi, Brooklyn Hastane Merkezi başta olmak üzere şehirdeki bazı hastanelerin bahçelerine ve yakın bölgelerine mobil morg ünitelerinin kurulduğunu belirtti.

 

 

Mobil morg üniteleri ile birlikte New York şehrinin cenaze kapasitesinin 2 bin 700 civarında arttığını bildiren FEMA New York ve New Jersey Bölge Yöneticisi Thomas New Essen ise gelişmelere bağlı olarak, ileriki günlerde morg kapasitesini daha da artırabileceklerini kaydetti.

Essen, “Sorunun bir kısmına geçici olarak yardımcı olmak için New York'a soğutmalı kamyonlar gönderiyoruz. Ordu, yardım etmek için Manhattan’a 42 kişi gönderdi. New York City'nin Queens ilçesinde ciddi bir yardıma ihtiyaç var, bu konularda çözüm için çalışıyoruz.’’ ifadelerine yer verdi.

YAZDIR
YORUMLAR 32
 • sedat 4 ay önce Şikayet Et
  Hey Allahım yarebbim bunların ülkelerine de bizdeki muhalefetin zerresini nasib et. Bizimkiler daha ortada fol yok yumurta yokken hıyanete başladılar (Allah topunun belasını versin ,içlerinde bir tane düzgün adam yok) Bunlarda saçma sapan devlet başkanları ,saçma sapan uygulamalar ,kimsenin gıkı çıkmıyor . Bkz. İngilterenin sürü bağışıklığı saçmalığı ,binlerce insana maloldu, Bu belerusun dalga geçmesi ve en büyüğü Trump un virüsü hafife alması. Resmen yalan söyleyen despot Çin,Rusya ve Hindistanı saymıyorum bile. Ey Allahım virüsten önce bizdeki bu hain muhalefeti yeryüzünden sil. ELİMİZİ KOLUMUZU BAĞLAYAN BU HAİNLER YÜZÜNDEN İNSANLARA YARDIM EDEMİYORUZ.
  Cevapla
 • misafir 4 ay önce Şikayet Et
  allahın takdiri ortadoğuda son 30, 40 yıl zarfında katledilen mazlumların saysı kadar insanın yok olması kaçınılmazdır.....
  Cevapla
 • İnsanlık 4 ay önce Şikayet Et
  Salgından sonra KÜRESELCİ AİLELER DÜNYA ÇAPINDA PROTESTO EDİLMELİ. Bütün insanlık için tehlikeli çünkü dünyayı kölelikle yönetmek istiyorlar.
  Cevapla
 • Dadaşşş 4 ay önce Şikayet Et
  Beter olun inşallah beter olun inşallah yerle bir olursunuz inşallah darısı içimizdeki hainlerin başına inşallah
  Cevapla
 • Yusuf Çetin 4 ay önce Şikayet Et
  Amerika nın tamamı da ölse inanın zerre üzülmem. müslümanlara yüz yıllardır etkileri zulümleri unutmadık.
  Cevapla
 • Sedat 4 ay önce Şikayet Et
  Insan değillermi onlarda .
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Mario Mandzukic bombası patlıyor!
Alibeyköy'de trafikte şoke eden anlar! Kadın şoföre böyle saldırdı