Telefon şakası sandı Merkel'in yüzüne kapattı

Almanya Başbakanı Angela Merkel, gönüllü itfaiyecileri kutlamak için telefon etti, ancak Merkel'in aradığına inanmayan itfaiye müdürü telefonu Başbakan'ın yüzüne kapattı.

Telefon şakası sandı Merkel'in yüzüne kapattı
Telefon şakası sandı Merkel'in yüzüne kapattı
GİRİŞ 31.03.2020 12:51 GÜNCELLEME 31.03.2020 17:11
Bu Habere 18 Yorum Yapılmış

Almanya Başbakanı Angela Merkel, koronavirüs riskine karşı kendilerini itfaiye merkezinde gönüllü olarak izole eden itfaiye görevlilerini bu davranışlarından dolayı kutlamak istedi. Ancak kutlamak için Bergen auf Rügen kentindeki itfaiye binasını telefonla arayan Almanya Başbakanı hiç beklemediği bir karşılık aldı. Merkel, telefonu açan itfaiye müdürüne adını söyledikten sonra kendilerini kutlamak için aradığını dile getirdi.

 

 

"BÖYLE ŞAKALAR YAPILACAK ZAMAN DEĞİL"

Ancak itfaiye müdürü Andre Muswieck arayanın Başbakan Merkel olduğuna inanmadı ve "Şimdi bu tür şakaları yapacak zaman değil" diyerek telefonu Başbakan Merkel'in yüzüne kapattı. Kendisi de koronavirüs nedeniyle evinde karantinada olan Merkel bunun üzerine basın ofisini arayarak durumu anlattı. Basın merkezinin devreye girmesiyle arayan kişinin gerçekten Başbakan Merkel olduğunu öğrenen itfaiye görevlileri bu kez telefonun başında toplanarak Merkel'in yeniden aramasını beklediler. Bir süre sonra Merkel ikinci kez merkezi arayarak gönüllü itfaiyecileri bu örnek eylemlerinden dolayı kutladı.

 

 

TELEFONU KAPATAN MÜDÜR KONUŞTU

Bölgede yayımlanan Ostzeitung'a konuşan Andra Muswieck, telefonla arayan kişinin kendisini Angela Merkel olarak tanıttığını belirterek "Bir radyonun telefon şakası yaptığını sandım. Böyle şakalar için zamanımın olmadığını kibarca ve kısaca söyledikten sonra kapattım" dedi.

KAYNAK: DEUTSCHE WELLE
ETİKETLER
kornavirüs
YAZDIR
YORUMLAR 18
 • Kamil 1 yıl önce Şikayet Et
  Olamaz mı yani , şaka yapan yapana :)
  Cevapla
 • ali 1 yıl önce Şikayet Et
  Beni ara bişey deniyecem
  Cevapla
 • Nazlı 1 yıl önce Şikayet Et
  Bz olsak Tayyip beyin sesini hemen ayırdederdik
  Cevapla
 • ALLAH'IN KULU 1 yıl önce Şikayet Et
  yavaş ol nazlı, ahize sesiyle mkrofon sesu farklıdır seçemezsin
  Cevapla
 • Misafir8 1 yıl önce Şikayet Et
  Çağdaş batının kast sistemi. Karantina batıyadaiyi geldi. İnsani meziyet ve empati gibi kavramları tesadüfen de olsa öğreniyor. Gün geçtikçe tekrar ilkel fakat insani olan hareketleri gelişebilir belki
  Cevapla
 • caylak 1 yıl önce Şikayet Et
  adam hakli bencede
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Son dakika haberi: Sosyal medya düzenlemesinde Alman modeli üzerinde duruluyor
Başkan Erdoğan'dan THK hakkındaki iddialara yanıt