AB evsizleri yeni hatırladı

Avrupa Parlamentosu (AP) Brüksel'de bulunan bir binasını korona virüsü ile mücadele kapsamında kullandırılmak üzere barınma ve sıcak yemek servisi için tahsis ettiğini duyurdu.

AB evsizleri yeni hatırladı
AB evsizleri yeni hatırladı
GİRİŞ 08.04.2020 21:31 GÜNCELLEME 08.04.2020 21:37
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Avrupa Parlamentosu'ndan (AP) korona virüsü ile mücadeleye destek geldi. AP Başkanı David Sassoli konuyla ilgili yayınladığı videolu mesajında, "Avrupa Parlamentosu'nun vatandaşlarla somut dayanışması olarak Brüksel bölgesi ile mutabık kalınarak bu ciddi acil sağlık durumunda en savunmasız kişiler olan evsizleri ağırlamak için bir binamızı kullanılabilir hale getirmeye karar verdik" dedi.

AP Başkanı Sassoli ayrıca, "Buna ek olarak mutfaklarımız, her gün evsizlere ve sağlık çalışanlarına işlerinde yardımcı olmak için dağıtılmak üzere günlük bin kişilik yemek hazırlayacak" ifadelerini kullandı.

Sassoli mesajında, "Strazburg, Lüksemburg ve Brüksel gibi bizi ağırlayan ve bugün yardıma ihtiyacı olan şehirlerdeki vatandaşların hastanelerde olanlarına ve kendilerini doyuramayanlara bu hizmetimizle kendimizi yaklaştırıyoruz" dedi.

Avrupa Parlamentosu bu ayın başında alınan kararlarla Strazburg, Lüksemburg ve Brüksel'de bulunan bazı binalarını korona ile mücadele eden ve Avrupa Birliği (AB) kurumlarına ev sahipliği yapan şehirlerin kullanımına açmayı kararlaştırmıştı. Strazburg'taki AP yerleşkesinde ise sağlık hizmetleri verecek bir merkezin oluşturulması bekleniyor.

AP'nin ayrıca Brüksel'de bulunan AP kurumlarının günlük hizmetlerinde kullanılan 100 aracın kadrolu şoförleriyle birlikte yemek dağıtımı ve sağlık personellerinin ihtiyaçları olduğu durumlarda kullanılması için tahsis edildiği bildirildi.

KAYNAK: İHA
YAZDIR
YORUMLAR 2
  • Zazaki 1 ay önce Şikayet Et
    Türkiye nin Cennet vatanı olduğunu şu haberleri görüp te bi anlasalar ah ah bir de sukretseler ne olurdu şu güzelim vatanda bu vatanı karıştırıp kaosa sokmak isteyenlere prim vermeseler ne olurdu...
    Cevapla
  • Akıncı Ruhu 1 ay önce Şikayet Et
    Sokakta kalan bu insanlara yazıktır yahuu Tüüü senin gibi AVRUPAYA, Amerikaya Daha insanına sahip çıkamıyor, nasıl tedavi edecek acabaaaa
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Son dakika haberi: Malatya'da 5 büyüklüğünde deprem!
Son dakika haberi: 5 Haziran koronavirüs tablosu! Vaka, ölü sayısı ve son durum açıklandı