Bilim insanları 6 yeni koronavirüs türü keşfetti

Yarasalar üzerinde araştırmalar yapan bilim insanları 6 yeni koronavirüs türü keşfettiklerini duyurdu. Bilim insanları yeni keşfedilen 6 koronavirüs türünün COVID-19 ile aynı familyaya ait olduğu bilgisinin altını çizdi.

Bilim insanları 6 yeni koronavirüs türü keşfetti
Bilim insanları 6 yeni koronavirüs türü keşfetti
GİRİŞ 15.04.2020 21:16 GÜNCELLEME 15.04.2020 22:42

İngiliz Daily Mail gazetesinde yer alan habere göre, keşfedilen 6 yeni koronavirüs türünden üçü 'alfakoronavirüsü' iken üçü de 'betakoronavirüsü' olarak sınıflandırıldı. Bilim insanları yeni keşfedilen 6 koronavirüs türünün COVID-19 ile aynı familyaya ait olduğu bilgisinin altını çizdi. Ancak ilk bulgulara göre bu virüsler SARS, MERS veya COVID-19'a sebep olan türler ile yakından ilişkili değil.

 

 

ANA KAYNAĞI YARASALAR

Küresel bir salgına dönüşen COVID-19’un ana kaynağının yarasalar olduğu tahmin ediliyor. Ancak bilim dünyası henüz bu iddiayı kanıtlayabilmiş değil. Bilim insanları yarasalarda muhtemelen binlerce koronavirüs türü olduğunu görüşünde.

Araştırmayı yapan ekip yeni keşfedilen koronavirüs türlerinin diğer hayvanlara ya da insanlara geçip geçemeyeceği sorusunu cevaplayabilmek adına daha detaylı bir araştırma yapılması gerektiğinin altını çiziyor.

 

 

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
3 ilden birine piyango vuracak! Çin devinden 1,6 milyar dolarlık Türkiye kararı
S&P’den Türkiye notu kararı! Kredi not görünümü pozitife çevrildi