Aç çocukları için taş kaynatan anneye yardım seferberliği başladı!

Kenya'da 8 çocuğuyla yaşayan ve geçen yıl dul kalan Penina Bahati, çocuklarına yiyecek bir şey bulamadığı gerekçesiyle yetkililerden yardım istedi. Salgını sonrası işsiz kalan Bahat'ın açlık çeken çocuklarını oyalamak için evde taş kaynattığının haber olması bölgede yardım seferberliğine yol açtı.

GİRİŞ 30.04.2020 22:31 GÜNCELLEME 30.04.2020 22:41
Bu Habere 10 Yorum Yapılmış

Kenya NTV kanalının haberine göre, Mombasa’da bir kasabada 8 çocuğuyla yaşayan ve geçen yıl dul kalan Penina Bahati, çocuklarına yiyecek bir şey bulamadığı gerekçesiyle yetkililerden yardım istedi.

 

 

Geceleri açlıktan ağlayan ve uyuyamayan çocuklarını ocakta taş kaynatarak oyalayan anne Bahati, iş bulamadığı için kendilerine yardım edecek birilerini aramaya koyuldu. 

  - 6 BİN AİLEYE YARDIM GİDECEK

Bahati'nin yaşadıklarının duyulmasının ardından çok sayıda kişi ve kuruluş, aileye ve bölgede yaşayan yoksulların yardımına koştu.

Kenya Kızılhaçı, Bahati ve çevredeki 18 aileye gıda yadımı ulaştırdıklarını, hükümet ve özel sektörle birlikte gelecek günlerde 6 bin aileye daha destek olacaklarını açıkladı.

KAYNAK: AA
ETİKETLER
taş kaynatma
YAZDIR
YORUMLAR 10
 • 1071 3 hafta önce Şikayet Et
  asırlar önce Hz.Ömer r.a zamanında yaşanan olay yine yaşanıyor...insanlığa yazıklar olsun...hicmi değişmedik
  Cevapla
 • Mü'min 3 hafta önce Şikayet Et
  İnsanı insana bırakma Allahım. Zalimdir insan.
  Cevapla
 • metin 3 hafta önce Şikayet Et
  Tam istediğim gibi yardım helal olsun rabim kabul etsin zalim munafık ülkelere inat çok güzel bir davranış çok sevindim bu cuma akşamı
  Cevapla
 • irfan sadıkoğlu 3 hafta önce Şikayet Et
  herkes zekatını verse kimse aç kalmaz rabbimiz tüm insalığın yiyeceğini vermiş dünyayı bu hale getirenlerden rabbim hesabını soruyor şuan anlarsalar
  Cevapla
 • asya 3 hafta önce Şikayet Et
  Bizimkiler de çocuğuna ne yedirmem diye seferber olur, imtihan işte. Anne taş kaynamış, efendimiz de karnına taş bağlamış
  Cevapla
 • telat 3 hafta önce Şikayet Et
  allahim sen bizi affet
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
4 İlde koronavirüs yeniden hortladı! Gevşeme pahalıya mal olabilir
Utanç gününün tanıkları anlatıyor; Teoman Duralı'nın kaleminden 27 Mayıs