Trump kanıt gördüm dedi: Korona Vuhan'daki laboratuvardan çıktı

ABD Başkanı Donald Trump, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) Çin'in Vuhan kentindeki bir laboratuvardan çıktığına ilişkin kanıtları gördüğünü ancak şu anda detay paylaşamayacağını açıkladı.

Trump kanıt gördüm dedi: Korona Vuhan'daki laboratuvardan çıktı
Trump kanıt gördüm dedi: Korona Vuhan'daki laboratuvardan çıktı
GİRİŞ 01.05.2020 01:01 GÜNCELLEME 01.05.2020 01:43
Bu Habere 38 Yorum Yapılmış

Trump, Beyaz Saray'da "yaşlıların korunması" konusunda düzenlenen panelde gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

 

 

KORONA VUHAN'DAKİ LABORATUVARDAN ÇIKTI

Kovid-19'un Vuhan'daki bir laboratuvardan çıkmış olduğu iddialarına ilişkin Trump, "Vuhan Viroloji Enstitüsünün virüsün kaynağı olduğuna dair size yüksek derecede güven veren bir kanıt gördünüz mü?" şeklindeki soruya, "Evet gördüm." diye yanıt verdi.

 

 

Gazetecilerin bu konudaki sorularında ısrar etmesi üzerine Trump, "Çin bunu kasıtlı olarak ya da yanlışlıkla yapmış olursa olsun araştırmacılarımız bu konuda çalışıyor. Size şu anda daha fazlasını söyleyemem." diye konuştu.

"DSÖ KENDİNDEN UTANMALI"

Trump, Kovid-19 salgını konusunda Dünya Sağlık Örgütüne (DSÖ) yüklenerek, "DSÖ kendinden utanmalı çünkü Çin'in halkla ilişkiler ajansı gibi çalışıyor. Biz her yıl bu kuruluşa neredeyse 500 milyon dolar verirken, Çin sadece 38 milyon dolar ödüyor. Az ya da çok fark etmez. İnsanlar korkunç hatalar özellikle de dünyada yüz binlerce kişinin ölümüne yol açacak hatalar yaparken, DSÖ'nün bir bahanesi olamaz." görüşünü paylaştı. 

ABD'nin Çin'e milyarlarca dolar yatırım yaparken, Çin'in ABD'ye hiçbir şey vermediğini savunan Trump, "Çin bize 10 cent bile vermedi." değerlendirmesinde bulundu. 

"ÇİN BENİM TEKRAR SEÇİLMEMİ İSTEMİYOR"

Öte yandan Trump, kasım ayındaki seçimlerde Çin'in kendisi yerine Demokrat Başkan aday adayı Joe Biden'ın seçilmesini istediğini kaydederek, "Çin, benim tekrar başkan seçilmemi istemiyor." dedi. 

Trump, Çin ile bir ticari anlaşma imzaladıktan kısa süre sonra Kovid-19 salgının ortaya çıktığını vurgulayarak, "Bu virüs Çin'de durdurulabilirdi. Şimdi tüm dünyada. Biz bu olanlardan mutlu değiliz." diye konuştu. 

AMERİKAN İSTİHBARATI KOVİD-19'UN İNSAN YAPIMI OLMADIĞI SONUCUNA ULAŞTI

Kovid-19'a ilişkin "insan yapımı olduğu" ve "genetiğiyle oynandığına" dair birçok iddia gündeme gelmiş ve Amerikan istihbaratının bu iddiaları araştırdığı belirtilmişti. 

ABD Ulusal İstihbarat Direktörlüğü (DNI), dün yaptığı açıklamada, "İstihbarat Topluluğu, Kovid-19 virüsünün insan yapımı veya genetik olarak değiştirilmediğine dair bilimsel verilerle hemfikir." ifadesine yer vermişti. .

Açıklamada, "salgının kaynağının enfekte hayvanlarla temas ya da bir Çin laboratuvarında kaza sonucu ortaya çıkıp çıkmadığının ise araştırıldığı" belirtilmişti.

KAYNAK: AA
YORUMLAR 38
 • Tikkat Tikkat! 3 yıl önce Şikayet Et
  Bu yazdıklarımı iyi düşünün. Bu virüsün baş mimarları arasında Bill Gates var. En büyük kanıt da şu: Virüs dünyada iyice yayılmaya başlayınca Bill Gates kurucusu olduğu microsoft'tan ayrıldı. Gates şimdilerde insanlara çip takılması projelerini araştırıyor. Amacı İsrail dünya krallığını kurmak. Ayrıca yakında uzaydan ilginç cisimler, ışıklar görürseniz şaşırmayın. Amaçları insanları pes ettirmek ve herkese çip takmak.
  Cevapla
 • İsmail 3 yıl önce Şikayet Et
  Değişik şartlarda çabucak mutasyon olabiliyor Amerika nın başkanı sözcüsü. Heeep yalan. Kırk kere söyleye söyleye herkeside kendilerinide inandırıyorlar. Sonra tüm dünya bunlar ile birlikte saldırıya geçiyor. Oldu bitti. Adam her şeyi meşru hale getiren mutasyona sahip. Aman dikkat. Artık yemeyin bu sazankarı. Adam damara deterjan enjekte ettirmeden bahsediyor, hala bu adamlara mı itibar edilecek?
  Cevapla
 • Neoturk 3 yıl önce Şikayet Et
  O labaraturadan Allah bilir sende cikmisindir
  Cevapla
 • Milliyetci 3 yıl önce Şikayet Et
  Tabiki kanıt var bu virüsün mimarı abd, çin, israil ve diğer müttefikler....
  Cevapla
 • Murat 3 yıl önce Şikayet Et
  Araştırmacılar bilim adamları korona yani covid 19 virüsün DNA virüsünde hiv aids hastaliğın ait 4 4 tane DNA sequansını yani parçararını bulmuşlar, tespit edebilmişler bu korona virüsün doğal olmayıp Laboratuvar ortamında geliştirilmiş olma ihtimalini artırıyor
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
ABD askeri, Washington'da İsrail Büyükelçiliği önünde kendini yaktı
ABD'den İsrail'e veto! 'İstemiyoruz' diyerek Netanyahu'yu uyardılar