Trump'tan ilginç çağrı: Silahlı kişilerle uzlaş

ABD Başkanı Donald Trump, Michigan Valisi Gretchen Whitmer'a, koronavirüs (Kovid-19) önlemlerini aşırı bulan ve bu önlemlerin gevşetilmesi talebiyle valilik binasını basarak silahlı eylem düzenleyen grupla uzlaşma çağrısında bulundu. Ayrıca basın toplantısında CNN ve NBC kanallarına yüklenen Trump, ''Çin'in kuklaları'' benzetmesini yaptı.

Trump'tan ilginç çağrı: Silahlı kişilerle uzlaş
Trump'tan ilginç çağrı: Silahlı kişilerle uzlaş
GİRİŞ 01.05.2020 21:21 GÜNCELLEME 01.05.2020 21:50
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Trump, Twitter üzerinden, Michigan eyaletinde düzenlenen karantina karşıtı gösteriler hakkında açıklamada bulundu.

Trump, "Michigan Valisi (Whitmer) biraz taviz vermeli ve bu yangını söndürmeli. Bu protestocular iyi insanlar ama kızgınlar. Eski hayatlarını en güvenli şekilde geri istiyorlar." ifadesini kullandı.Trump, mesajında Vali Whitmer'a da "Onlarla görüş, konuş ve bir uzlaşmaya var." çağrısında bulundu.

KORONAVİRÜSLE İLGİLİ ÇİN'İ SUÇLAMIŞTI

Trump, dün yaptığı açıklamada, Kovid-19'un Vuhan'daki bir laboratuvardan çıktığına dair kanıt gördüğünü söylemiş ancak detay vermekten kaçınmıştı.

Öte yandan Trump, son günlerdeki açıklamalarında da sık sık Çin'in virüse ilişkin gerçek vaka ve ölü sayılarını sakladığını öne sürüyor ve bu ülkeyi virüsü dünyaya yaymakla suçluyor.

MICHIGAN'DAKİ KARANTİNA KARŞITI GÖSTERİLER

ABD'de Kovid-19 nedeniyle alınan önlemlere karşı, birçok eyalette protestolar yapılmış, bu gösteriler bazı eyaletlerde silahlı eylem halini almıştı.

New York ve New Jersey'den sonra virüs nedeniyle en çok ölümün yaşandığı eyalet olan Michigan'ın Valisi Whitmer, dün koronavirüs önlemlerini 28 Mayıs'a kadar uzattığını açıklamıştı.

Eyalet yönetiminin, söz konusu önlemleri görüştüğü dakikalarda aralarında silahlı kişilerin de bulunduğu bir grup protestocu valilik binasını basarak, görüşmenin yapıldığı odaya girmek istemişti. Olaya güvenlik güçleri müdahale etmişti.

ETİKETLER
silahlı grup
YAZDIR
YORUMLAR 2
  • arkadaş 4 ay önce Şikayet Et
    sanki ABD de iç savaşın ayak seslerini duyuyorum.
    Cevapla
  • Zafer 4 ay önce Şikayet Et
    Ağzından bal damlıyor gardaş,hadi İnşaAllah
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Azerbaycan'a destek verdi, Ermeniler çıldırdı!
Türkiye'de gün gün koronavirüs tablosu vaka ve ölüm sayıları! Son durum