TCG Anadolu'ya özel ilgi gösteren Almanlardan Türk İHA'sına büyük övgü

Türkiye'nin milli imkanlarla ürettiği silah sistemlerine yurt dışında olan merak her geçen gün artıyor. Alman gazetesi Der Tagesspiegel, Bayraktar TB2'nin sınıfının en iyilerinden olduğunu kaydederken, terör örgütü PKK mensuplarının İHA'lar sebebiyle saklandığı yerlerden çıkamadığını belirtti. Gazete ayrıca, TCG Anadolu'nun da Akdeniz'de caydırıcı bir güç olacağını vurguladı.

GİRİŞ 06.05.2020 15:25 GÜNCELLEME 07.05.2020 10:46
Bu Habere 44 Yorum Yapılmış

Almanya'da yayın yapan Der Tagesspiegel gazetesi, Türkiye'nin son zamanlarda ürettiği silah sistemlerini inceledi.

 

Gazetenin Türkiye muhabiri Thomas Seibert tarafından kaleme alınan ve "Türkiye kendi silahlarını neden geliştiriyor" başlıklığıyla sunulan haber şu cümlelerle başlıyor: "Orta Doğu'da yeni bir dönem, Türkiye sınırındaki Suriye'nin İdlib kentinde başladı. Türkiye ilk kez başka bir ülkenin ordusuna karşı modern savaş silahlarını kullandı. İnsansız hava araçları, Suriye hükümet birliklerine karşı yapılan operasyonlarda, birçok tank ve topçu bataryasını yok etti."

"KENDİ SINIFININ EN İYİLERİNDEN"

 

Türkiye'nin ürettiği Bayraktar TB2 İHA'sının kendi sınıfının en iyilerinden olduğu vurgulanan haberde, Ankara'nın bu İHA'ları Libya'da da kullandığı belirtildi.

"BATI'DAN SİLAHLAR GELMEYİNCE TÜRKİYE KENDİSİ ÜRETTİ"

Haberde, Türkiye'nin uzun zamandır batıda büyük bir ordusu olan fakat silahlarını dışarıdan alan ülke konumunda olduğu kaydedildi. Ancak, Batı'dan önemli silahların temin edilmesinin zorlaşmasının Türkiye'yi yerli üretime ittiği ve ülkenin son dönemde bu alanda sistematik olarak büyüdüğü aktarıldı. Alman gazetesi, Stockholm Uluslararası Barış Araştırmaları Enstitüsü'nün (SIPRI) verilerini paylaştığı haberinde; Türkiye'nin dünyada silah ihraç eden 14. büyük ülke olduğunu belirtti.

"TERÖR ÖRGÜTÜ ARTIK RAHATÇA HAREKET EDEMİYOR"

Makalede terör örgütü PKK'ya bu silah sistemleriyle büyük darbe vurulduğu aktarılırken, "İnsansız hava araçlarının geliştirilmesi, orduya PKK ile çatışmada belirleyici bir avantaj sağladı. Geçmişte, Güneydoğu Anadolu'nun geçilmez dağlarında neredeyse rahatsız edilmeden hareket edebiliyorlardı. Ancak İHA'lar PKK'yı savunma pozisyonuna soktu" denildi.

TCG Anadolu

"AKDENİZ'DE CAYDIRICI GÜÇ OLACAK"

Der Tagesspiegel gazetesinin haberinde, Kava Kuvvetlerince kullanılan Alman G3 tüfeğinin yerini, yerli üretim MPT-76 piyade tüfeğinin aldığını belirtti.

Haberde, Türkiye'nin ilk yerli amfibi hücum gemisi TCG Anadolu'ya da değinildi. Geminin çok çeşitli silah sistemlerini taşıma kapasitesine sahip olduğu kaydedilirken, Akdeniz'de caydırıcı bir güç olacağı vurgulandı.

KAYNAK: HABER7
YORUMLAR 44
 • Türk 3 ay önce Şikayet Et
  TCG Anadolu yeterli degil acil olarak TCG Trakya üretilmeli Amerikanin 17 ucak gemisi var ve yaklasik 10 adet daha üretimde Fransanin 4 adet kadar var Italyanin 3 adet kadar var Misir bile 2 ucak gemisine sahip bizim acil olarak 3 adet kadar daha ucak gemisi üretmemiz lazim bir 4 yada 5 tane ucak gemisi olmali Türkiyenin 1 adet ile olmaz
  Cevapla
 • Yusuf Gündel 3 yıl önce Şikayet Et
  Tebrikler teşekkürler hükümetimize , bakanımıza ve BAYKAR'A .
  Cevapla
 • orhan38 3 yıl önce Şikayet Et
  Tabiki siz almanlar ve avrupali sozde muttefiklerimiz ve natodaki devletler de onlarca yil pkk ya dhkpcye ve fetöye cok yardimlar yaptiniz ve hala da buna devam ediyorsunuz..Leopar tanklarini ve daha baska askeri araclari pkkya karsi kullanmamizi yasaklayan da yine siz almanlar degilmiydiniz?Simdi nasil da analiz yapmissiniz pkk zor durumda diye? Terorist örgutlerin en buyuk destekcisi zaten batıli devletlerdir..
  Cevapla
 • GökTÜRKcCc 3 yıl önce Şikayet Et
  Ankaya dair:Gençler bilmez.Neyi?Hazineyi.Hazine ne?Anka.Fotokopi değil.Orjinal.Veciz ifadelere gerek yok.Vecihi Hürkuş'un izinden giden bir Genç.Bu hazineye sahip oldu.Yaşasın Türk Devleti.
  Cevapla
 • Ahmet Turan 3 yıl önce Şikayet Et
  Tayyip Bey'in milli silah. Sanayine verdiği önem inkar edilemez.ic düşman PKK yide silip supurmedeki başarısı takdire şayandır.tabiki her başarının bir bedeli vardır Milet olarak o bedel gerekdiginde can gerekdiginde mal ile ödenir tek hataları ilmi feni kabullenemeyen şeyh ve terigat adı altındaki hainleri devletten uzak tutabilirler gelecegimiz daha güçlü olacak saniri.
  Cevapla
 • Adnan 3 yıl önce Şikayet Et
  Allah dostları ve tarikat hususunda ki bilgisizliğiniz size manen çok zarar verir.Önce bu mevzuları bir öğrenin.Bunların içindeki hak olanları ayırın sonra diğerlerine ne derseniz deyin.Hak olanlara dil uzatırsanız cezasını bizzat Allah ü teala veriyor.Bu benim görüşüm değil,Allah böyle söylüyor.Aç oku.Dini mevzularda bilgi sahibi olmadan konuşmak kişinin ahiretinde zarar verir.Akıllı insan sağdan soldan kulaktan dolma haberlerle değil okuyup öğrenerek doğruya varır.Sonra ben bilmiyordum,ne bileyim öyle dediler sizi kurtarmaz.
  Cevapla
 • Bilmiş 3 yıl önce Şikayet Et
  Tabi tabi fetö tarikatı modern yararlı onlara destek vermeli sizde alkışlayasınız.tarikatlar, ama dürüst vatanperver olanlar anadolunun türk yurdu kalmasının ana ocaklarıdır. Hacıbektaşi veli gibi, mevlana gibi, nakşi bendi gibi. Ama bazıları anadoluda cirit atan yahova şahitlerini brunsonları ,cem vakfının törenlerinde ermeni papazların nutuk atmasını ve daha nicelerini turistik gruplar olarak görürler,
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İsrail'den skandal İran ve kara operasyonu duyurusu! Resmen ilan ettiler
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Son asrın en büyük katliamlarından birisi Gazze'de yaşanıyor