Avrupa'nın derdi bu kez Ali Erbaş oldu! Kudurdular, haddi aşan açıklama

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Ramazan ayının ilk cuma hutbesinde koronavirüs salgınına ilişkin yaptığı konuşmada, "Eşcinselliği, gay'liği, lezbiyenliği" İslam'ın haram kabul ettiğini belirterek, lanetli olduğunu söylemişti. AP Türkiye Raportörü Nacho Sanchez Amor Erbaş'ı hedef aldı. Amor, "Dini değerler, LGBT'lere nefreti haklı çıkarmak için kullanılmamalı." dedi.

Avrupa'nın derdi bu kez Ali Erbaş oldu! Kudurdular, haddi aşan açıklama
Avrupa'nın derdi bu kez Ali Erbaş oldu! Kudurdular, haddi aşan açıklama
GİRİŞ 06.05.2020 20:38 GÜNCELLEME 06.05.2020 21:32
Bu Habere 302 Yorum Yapılmış

Avrupa Parlamentosu (AP)'ndan, Erbaş'ın ifadelerine yönelik açıklama geldi. AP Türkiye Raportörü Nacho Sanchez Amor, Twitter üzerinden "lgbtihaklarıinsanhaklarıdır" etiketini kullandığı açıklamasında Avrupa Konseyi'nin bu konuda tavsiyeleri olduğunu söyledi.

 

 

Amor, mesajında, "Avrupa Konseyi'nin tüm üyeleri gibi Türk makamları da nefret söylemine veya LGBTİ'lilere karşı herhangi bir ayrımcılığa gerekçe göstermek için kültürel, geleneksel veya dini değerleri kullanmama tavsiyelerine uymalıdır." ifadelerine yer verdi.

AMOR: TÜRKİYE 12. PROTOKOLÜ ONAYLAMALI

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Ankara Barosu yöneticileri hakkında Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’a yönelik açıklama nedeniyle soruşturma başlatmıştı.Bu konuya da değinen AP yetkilisi, Türkiye'nin, Avrupa Konseyi'nin ayrımcılığa karşı 12. protokolünü onaylaması gerektiğini kaydetti. 

 

 

 

ALİ ERBAŞ NE DEMİŞTİ?

Erbaş, İslam'ın eşcinselliği lanetlediğine değinerek, "Ey insanlar! İslam zinayı en büyük haramlardan kabul ediyor. Lûtîliği, Eşcinselliği lanetliyor. Nedir bunun hikmeti. Hastalıkları beraberinde getirmesi ve nesli çürütmesidir, bunun hikmeti. Yılda yüzbinlerce insan gayri meşru ve nikahsız hayatın islamî literatürdeki ismi zina olan bu büyük haramın sebep olduğu HİV virüsüne maruz kalıyor. Geliniz bu tür kötülüklerden insanları korumak için birlikte mücadele edelim." ifadelerini kullandı.

YORUMLAR 302
 • Ragip 1 yıl önce Şikayet Et
  Bir yandan avrupa birliğinin kanunlarını çıkarıp bir yandan eleştiriyorsunuz.adam olun bu istanbul sözleşmesi ni kim onayladi.bir bakın.
  Cevapla
 • kemal 1 yıl önce Şikayet Et
  Bunlarin soylemine bakmayin avrupada bile bu gruplari istemiyorlar.
  Cevapla
 • Genco 1 yıl önce Şikayet Et
  Avrupada yasiyorum herkesin destek verdiginu dusunmeyin avrupada da onlara karsi olanlae var Turkiyede de az da olsa destek verenlerin oldugu gibi Hristiyan ve jauhidilerde onlari sevmezler normalde Cunku insan soyunu tehlikeye atanlarnolarak goruluyor Yani demek istedigim bes parmagin beside bir degildir Her neyse ALLAH bu lanetlilerden bizleri ve cocuklarimizi korusun
  Cevapla
 • Hanifi 1 yıl önce Şikayet Et
  Âmîn
  Cevapla
 • bulent 1 yıl önce Şikayet Et
  eşcinselligin savunulacak bir tarafı varmı neyi savunuyorsunuz
  Cevapla
 • Mete Han 1 yıl önce Şikayet Et
  Kokuşmuş ve bitap düşmüş Avrupa batışın ve dağılışın çok yakın..
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Yerli otomobil TOGG'da Kullanıcı Deneyimi lideri Thomas Junk oldu
Yunan basını, Türkevi'nin açılışına katılan başpiskoposu hedef aldı