Koronavirüs kabusu! Kötü haberler sonrası Beyaz Saray'a alarma geçti

Beyaz Saray bünyesinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadelenin koordinasyonu için kurulan görev gücünde yer alan ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi (CDC) Direktörü Robert Redfield ile Ulusal Alerji ve Bulaşıcı Hastalıklar Enstitüsü Direktörü Dr. Anthony Fauci, kendini karantinaya aldı. ABD Gıda ve İlaç İdaresi (FDA) Başkanı Stephen Hahn da kendini karantinaya aldığını açıklamıştı.

GİRİŞ 10.05.2020 07:23 GÜNCELLEME 10.05.2020 09:36
Bu Habere 9 Yorum Yapılmış

Beyaz Saray'daki bazı danışman ve çalışanlarda virüse rastlanmasının ardından, bu kişiler ile son zamanda temasa geçen Kovid-19 ile Mücadele Görev Gücü üyelerinden karantina kararları gelmeye devam ediyor.

 

ARKA ARKAYA KARANTİNA KARARLARI

ABD Gıda ve İlaç İdaresi (FDA) Başkanı Stephen Hahn'ın ardından, CDC Direktörü Robert Redfield da kendini 2 haftalık karantinaya alacağını duyurdu. CDC'den konuya ilişkin yapılan açıklamada, Redfield'in hastalık belirtisi göstermediğinin ancak önlem amaçlı gelecek 14 gün boyunca uzaktan çalışacağının altı çizildi. Ayrıca, görev gücünde yer alan deneyimli isimlerden Anthony Fauci de 2 hafta boyunca uzaktan çalışma kararı aldı. Fauci, virüs riskinin düşük olduğunu ve dün yaptırdığı testin negatif çıktığını bildirdi. Ayrıca, Hahn ve Redfield'in gelecek hafta Senatoda yapılacak koronavirüs oturumuna uzaktan katılacağı duyuruldu. 

 

VİRÜS BEYAZ SARAY'DA

ABD Başkanı Donald Trump'ın yaverlerinden birinde perşembe günü Kovid-19'a rastlanmasının ardından, dün de Başkan Yardımcısı Mike Pence'in Sözcüsü Katie Miller'a Kovid-19 teşhisi konulmuştu. Ayrıca dün, Trump'ın Beyaz Saray danışmanı olan kızı Ivanka Trump'ın asistanında ve 11 Gizli Servis elemanında da virüs çıkmıştı.

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR 9
 • misafir 2 ay önce Şikayet Et
  Allah cc beter etsin inşaellah. Döktüğünüz masum müslümanların kanı yanınıza kar mı kalacaktı
  Cevapla
 • Momedo 2 ay önce Şikayet Et
  Anthony Fauci gece haberlerinde tüm virüsün çıkış sebebi diye haber olan değilmi.
  Cevapla
 • Ahmet 2 ay önce Şikayet Et
  Bunlar yalan inanmayın insanların gözünü boyamak istiyorlar yani abd de insanlar ölüyor yani sadece disardaki insanlar virüse bulaşmıyor trump etrafındakilerde de virüs var teselli etmek zorunda kalacak
  Cevapla
 • Türk 2 ay önce Şikayet Et
  Dünyanın sahibi olduklarını iddia eden ve kendilerini buna inandırmış bu ve benzeri şeytanın hizmetçileri yok olmadıkça insanlık rahata kavuşmaz. İnşallah hayırlı haberi alırız.
  Cevapla
 • Hasan 2 ay önce Şikayet Et
  Şunların YÜZ ifadelerine bakarmısınız;Ben uzmanı değilim ama Dürüst konuşmadıkları yüz ifadelerine öyle yansıyor ki uzmanı olmaya gerek yok.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Azerbaycan, Ermenistan’a ait askeri üssü nokta atışıyla yok etti
Tüyleri diken diken eden 15 Temmuz paylaşımı