Bir ülke daha koronavirüs salgınını kontrol altına aldığını duyurdu

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınından müjdeli bir haber geldi. Estonya Sosyal İşler Bakanı Tanel Kiik yaptığı açıklamada, Estonya'nın Kovid-19'un yayılmasının önüne geçerek, salgının kontrol altına alındığını duyurdu.

Bir ülke daha koronavirüs salgınını kontrol altına aldığını duyurdu
Bir ülke daha koronavirüs salgınını kontrol altına aldığını duyurdu
GİRİŞ 16.05.2020 13:02 GÜNCELLEME 16.05.2020 14:27

Dünyayı etkisi altına alan yeni tip koroanvirüs salgını bir çok ülkede hayatı etkilemeye devam ediyor. Estonya'dan ise müjdeli haber geldi.

 

Estonya Sosyal İşler Bakanı Tanel Kiik, yaptığı açıklamada, Estonya'nın Kovid-19'un yayılmasının önüne geçtiğini söyledi. Kiik, ülke genelinde salgının kontrol altına alındığını ve ülke genelinde sadece, yerel düzeydeki bazı vakalarla uğraştıklarını kaydetti.

SON 24 SAATTE 1 VAKA GÖRÜLDÜ

 

Estonyalı bakan, bu durumun, ülkenin zamanında en sıkı şekilde tedbirler uygulamasından kaynaklandığını ifade etti. Nüfusu 1 milyon 320 bin olan Estonya’da, salgının başından beri 1758 vaka görülürken, son 24 saatte sadece bir vakanın görüldüğü bildirildi. Salgının başından bu yana Estonya'da 62 kişi hayatını kaybetti.

SINIRLAR AÇILIYOR

Diğer taraftan Estonya, bugünden itibaren, diğer iki Baltık ülkesi olan Letonya ve Litvanya ile sınırları açma kararı aldı. Baltık ülkeleri liderleri, kendi ülkelerinde salgını kontrol altına alındığını belirtiyor.

KAYNAK: DHA
ETİKETLER
koronavirüs
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Son dakika: 31 Temmuz koronavirüs tablosu açıklandı!
Son Dakika! Peş peşe kötü haberler: Ölü sayısı arttı, iki yerde daha yangın çıktı