Vuhan'da test kuyruğu: 3 milyon 750 kişiye virüs testi yapıldı

Koronavirüs salgınında ikinci dalganın önüne geçmek isteyen Çinli yetkililer, salgının ortaya çıktığı Wuhan'da her köşe başına test noktası kurdu. Asemptomatik vakaların panik yarattığı şehirde Wuhan kentinde şuana kadar 3 milyon 750 bin kişiye koronavirüs testi yapıldığı belirtildi.

Vuhan'da test kuyruğu: 3 milyon 750 kişiye virüs testi yapıldı
Vuhan'da test kuyruğu: 3 milyon 750 kişiye virüs testi yapıldı
GİRİŞ 18.05.2020 10:35 GÜNCELLEME 18.05.2020 10:35

Koronavirüs salgınının ortaya çıktığı Çin'in Vuhan kentinde testlerin ücretsiz olarak yapıldığı açıklandı. Salgında ikinci dalganın önüne geçmek isteyen Çinli yetkililer, virüsün ilk ortaya çıktığı Wuhan'da her köşe başına test noktası kurdu. Kentte şuana kadar 3 milyon 750 bin kişiye koronavirüs testi yapıldığı belirtildi. 

UZUN KUYRUKLAR OLUŞTU

Geçtiğimiz haftalarda Vuhan’da, semptom göstermeyenleri tespit etmek için nükleik asit testlerinin yaygınlaştırılacağı açıklanmıştı. Çin medyasındaki haberde, kentin sağlık komisyonundan yapılan açıklamada, koronavirüs testi yaptırmamış olan kişilere bu testlerin ücretsiz olarak yapıldığı belirtildi. Test masraflarının ise Vuhan Belediyesi tarafından karşılandığı ifade edildi.

KENTTE TEST MERKEZLERİ KURULDU

Virüsün tekrar yayılma riskini azaltmak için söz konusu testlerin kentin belirli noktalarında kurulacak merkezler tarafından yapılacağı kaydedildi. Evden çıkma durumu olmayan yaşlı ya da engelli bireyler için ise sağlık ekipleri evlere yönlendiriliyor.

KAYNAK: DHA
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Yeniden Refah açıklaması
Galatasaray maçı öncesi olay sözler! "Ciddi istihbaratlar aldık"