Kabus gerçek oldu! Semptom göstermiyor ve koronavirüsü insanlara bulaştırıyor

Hollanda'da hükümetin yaptığı son açıklama ile ülkede gündem bir anda değiştirdi. Hollanda hükümeti, vizon üretim merkezlerinde Kovid-19 tespit edildiğini açıkladı. Hollanda Tarım Bakanı Carola Schouten, vizon çiftliklerindeki hayvanlardan insanlara Kovid-19 bulaştığını duyurdu. Vizonların virüsü insanlara bulaştırmasında kedilerin payının olabileceği belirtildi.

Kabus gerçek oldu! Semptom göstermiyor ve koronavirüsü insanlara bulaştırıyor
Kabus gerçek oldu! Semptom göstermiyor ve koronavirüsü insanlara bulaştırıyor
GİRİŞ 20.05.2020 16:04 GÜNCELLEME 20.05.2020 17:51
Bu Habere 18 Yorum Yapılmış

Yeni tip koronavirüsün nasıl ortaya çıktığı ve insanlar arasında nasıl yayıldığına dair birçok teori ve komplo teorisi ortaya atılırken, Hollanda'dan önemli bir Kovid-19 açıklaması geldi.

 

"SEMPTOM GÖSTERMİYORLAR VE İNSANLARA BULAŞTIRIYORLAR"

Hollanda Tarım Bakanı Carola Schouten tarafından dün gece yapılan açıklamaya göre, ülkedeki vizon çiftliklerinde Kovid-19 tespit edildiğini açıklandı. Hükümet yetkilileri, "Yapılan araştırmalar ışığında vizon çiftliklerinde Kovid-19 tespit edildi. Enfeksiyonun vizonlardan insanlara bulaştığı sonucu ortaya çıktı. Yapılan incelemeler sonucunda vizonların semptom göstermeden Kovid-19 taşıdığı öğrenildi" açıklamasını yaptı.

 

KEDİLERİN PAYI OLABİLİR

Yetkililer incelenen iki çiftlikte de benzer özellikler olduğunu duyururken, "Vizonların antikor testi genişletilerek Hollanda genelindeki bütün tesislerde uygulanacak ve zorunlu olacak. Araştırmaların yapıldığı tesisler birbirine çok benziyor. İkisinde de kediler vardı ve kedilerde de Kovid-19 tespit edildi" ifadesi kullanıldı.

VİZON NEDİR?

Sansargiller familyasından bir gelincik türü olan vizon, özellikle Avrupa'da kürkleri için yetiştirilen bir canlı türüdür. Farklı bölgelerde yetişen ve farklı türleri olan vizonlar genelde 30 santimetre ile 50 santimetre arasında değişiyor.

YAZDIR
YORUMLAR 18
 • Ayten Alemdaroğlu 9 ay önce Şikayet Et
  Derhal bu hayvanları yetiştiren ülkeye cezasını çekmeli yetstiridi herseyidenetlemeli
  Cevapla
 • HARAM YEMEYİN 9 ay önce Şikayet Et
  Yabani hayvanları kendi haline bıraksalar yabani hayvanlar insanlardan kaçar kimseye virüs bulaştırmaz ama insanlar yabani hayvanlara bulaşıyor. Bulaşmakla kalmayıp derisini yüzüyor, ve yiyor.
  Cevapla
 • Veli 9 ay önce Şikayet Et
  Günah kedisi
  Cevapla
 • SARIGÜL 9 ay önce Şikayet Et
  hiç inandırıcı değil
  Cevapla
 • osman 9 ay önce Şikayet Et
  kürk icin yetisdir sonra öldür kürkünü al. sonrada bize hastalik bulastiriyor de. insanoglu kadar cani bir varlik yok dunyada.....
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Türkiye'de ortaya çıktı! Yeri gizli tutuluyor! 5 bin yıllık...
Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Mavi Vatan açıklaması: Mecburuz!