DEAŞ'ın iki kritik ismi Deyrizor'da öldürüldü

ABD öncülüğündeki DEAŞ karşıtı koalisyon, SDG ismini kullanan YPG/PKK ile düzenlediği operasyonda, DEAŞ'ın sözde Kuzey Bağdat sorumlusu ve sözde lojistik sorumlusunu Suriye'de öldürdüklerini açıkladı.

DEAŞ'ın iki kritik ismi Deyrizor'da öldürüldü
DEAŞ'ın iki kritik ismi Deyrizor'da öldürüldü
GİRİŞ 23.05.2020 00:21 GÜNCELLEME 23.05.2020 00:36
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

ABD öncülüğündeki DEAŞ karşıtı koalisyon, SDG ismini kullanan YPG/PKK ile düzenlediği operasyonda, DEAŞ'ın sözde Kuzey Bağdat sorumlusu ve sözde lojistik sorumlusunu Suriye'de öldürdüklerini açıkladı.

 

 

Kaolisyondan yapılan açıklamada, Suriye'nin Deyrizor ilindeki bir DEAŞ sığınağına yapılan baskında, DEAŞ'ın sözde Kuzey Bağdat sorumlusu Ahmed İsmail el Zavi ile örgütün sözde lojistik sorumlusu Ahmed Abdu Muhammed Hasan el Cuğayfi'nin öldürüldüğü belirtildi.

Açıklamada, "Bu iki DEAŞ elebaşının ortadan kaldırılması DEAŞ'ın masum sivillere ve güvenlik ortaklarımıza yönelik saldırılarını bertaraf edecektir." ifadesi kullanıldı.

 

 

YAZDIR
YORUMLAR 4
 • hemmet 4 ay önce Şikayet Et
  Amerika'nın verdiği görevleri bitti. Artık onları teker teker ortadan kaldırma zamanı...
  Cevapla
 • memo ığ 4 ay önce Şikayet Et
  Onların görevi bitmiştir ypg ye değer vermek için vermiştir
  Cevapla
 • Dört göz 4 ay önce Şikayet Et
  Yahu böyle cia/ mossad uydurma örgüt deaş haberlerini vermeyin...!adamlar pkk/ ypg yi meşrulaştırmak ve pkk lı teröristleri kahraman göstermek için düzmece senaryo ile dünya ya algı operasyonu yapıyorlar....!maksat türkiyenin haklı karşı durumunu zaafa uğratmak!
  Cevapla
 • Bilmeyen bilir 4 ay önce Şikayet Et
  Abd ve butun yalpakci orgut ve Devletler ve onları dost edinen bütün devletleri ALLAH tez zamanda kahru perişan eylesin...!!!
  Cevapla
DİĞER HABERLER
DSÖ'den çok kritik maske uyarısı
Günün gazete manşetleri