Koronavirüste büyük skandal!

İngiltere'nin çok satan gazetelerinden The Guardian, Avrupa Birliği'nin dünyanın önde gelen ilaç şirketlerine üç yıl önce bir teklifte bulunarak korona virüsü gibi patojenlere karşı hızlı aşı geliştirilmesini istediğini fakat dünyaca ünlü şirketlerin bunu reddettiğini yazdı.

GİRİŞ 25.05.2020 08:59 GÜNCELLEME 25.05.2020 10:19
Bu Habere 27 Yorum Yapılmış

Aralık ayının sonunda ortaya çıktıktan sonra küresel bir panik yaratan korona virüsünü engellemek için atılan bir adımın 3 yıl önce önemsenmediği ortaya çıktı.İngiltere’nin çok okunan gazetelerinden The Guardian, Avrupa Birliği’nin 3 yıl önce corona virüsü gibi patojenlere karşı hızlı aşı geliştirme çalışmasını dünyanın önde gelen ilaç şirketlerine önerdiği fakat bu teklifin dev şirketler tarafından reddedildiği anlaşıldı.

 

 

YÖNETİMDEKİ İLAÇ ŞİRKETLERİ SICAK BAKMADI

Avrupa Komisyonu’ndaki temsilcilerin İnovatif İlaç İnisiyatifi (IMI) isimli bir oluşumda bu teklifi sunduğu belirtilirken, “Bu araştırma ve proje ile birlikte olası bir salgının ortaya çıkmasından önce patojenlere karşı aşı geliştirilmesi ve yasal düzenlemelerin yapılmasının” teklif edildiği aktarıldı. Fakat IMI isimli Avrupa merkezli araştırma kuruluşunda görevli ilaç şirketlerinin bu fikre sıcak bakmadığı aktarıldı.

Brüksel merkezli bir araştırma şirketi olan COE’nin hazırladığı raporda IMI’nin yönetim kurulunun aldığı bütün kararlar incelendiğinde bu skandalın ortaya çıktığı tespit edildi. Avrupa Birliği’nden 5 milyar dolarlık bütçe alan ve hem kamudan hem de özel şirketlerden destek alan IMI, Avrupa genelinde tıbbi deneyler yapmakla yükümlüydü.

 

 

YORUMLAR 27
 • Hasan 3 yıl önce Şikayet Et
  Daha virüs çıkmadan aşısı üretilemez. Bu net... Yok, bahsedilen henüz sahaya sürülmemiş biyolojik silahlarının aşılarının üretilmesiyse bu da bizi ilgilendirmiyor. O aşı bize ulaşmaz.
  Cevapla
 • oraloğlu 3 yıl önce Şikayet Et
  nasihat ve bilgilendirme.: desenize yandılar .gidince görürler.gerçi iman ehli değiller.irade i cüziyenin kesbi onlarda.herşey egal.tasavvuf,müşahade yakin ehli
  Cevapla
 • Kezo 3 yıl önce Şikayet Et
  Kabul edermi bu virüsler üzerinden insanları köle yapma istiyorlar bir onlar akılları var tuzakları bilmiyorlar ki engüzel tuzak allahındır
  Cevapla
 • Düşünceler 1 3 yıl önce Şikayet Et
  Şunu herkes çok iyi bilsin ki; dünya çapında büyük ilaç şirketleri ilaç araştırmalarını, sağlık için değil para kazanmak için yapıyor. Öyleyse insanın aklına şu bile gelebiliyor: bu bu virüsün tüm dünyaya yayılmasında bu ilaç şirketlerinin dolaylı yoldan da olsa bir rolü bulunmakta mıdır?
  Cevapla
 • ümmetçi 3 yıl önce Şikayet Et
  dsö diye bir kurum var bu paralar onlara kimse babasının hayrı olsun diye destek vermiyor onların işi bu onlar geliştirilecek
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Bu gurur Türkiye'nin! Aksungur Çad hava kuvvetlerinde böyle görüntülendi
Ferrari'nin efsane modelleri satışa çıkıyor