Arakanlı mültecilerin kampında ilk Kovid-19 kaynaklı ölüm

Bangladeş'in Cox Bazar bölgesinde bulunan ve Arakanlı mültecilerin yaşadığı kampta Kovid-19 kaynaklı ilk ölümün meydana geldiği duyuruldu.

Arakanlı mültecilerin kampında ilk Kovid-19 kaynaklı ölüm
Arakanlı mültecilerin kampında ilk Kovid-19 kaynaklı ölüm
GİRİŞ 02.06.2020 10:43 GÜNCELLEME 02.06.2020 10:43

Bangladeş’te Arakanlı Müslümanların yaşadığı mülteci kampında Covid-19 nedeniyle bir kişinin hayatını kaybettiği belirtildi. İlk koronavirüs kaynaklı ölümüm bildirildiği kampta ayrıca en az 29 kişinin daha salgına yakalandığı duyuruldu. Virüsün daha da yayılmasından endişe ediliyor.

EN BÜYÜK KAMPLARDAN BİRİNDE MEYDANA GELDİ

Konuyla ilgili açıklama yapan sağlık yetkilisi Toha Bhuiyan, vefat eden kişinin 71 yaşında bir Rohingya mültecisi olduğunu ve dünyanın en büyük mülteci kamplarından biri olan Kutupalong'da kaldığını belirtti.

Covid-19 tedbirlerinin yükseltildiği kamptaki toplam vaka sayısı hakkında ise henüz bilgi verilmedi.

COX BAZAR'DA KORONAVİRÜS

Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) Mayıs ayı başında Cox's Bazar'daki kampta ilk vakanın tespit edilmesinin ardından diğer kamplarda da geniş çaplı testlere başlandığını açıklamış; sayı 1 haftada çift haneli rakamlara ulaşmıştı.

İnsan hakları örgütleri ve uzmanlar, mülteci kamplarında virüsün potansiyel şiddetli etkileri konusunda uyarılarda bulunuyor.

ETİKETLER
GÖÇMEN
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Son dakika: Türk gemisindeki hukuk dışı aramaya ilişkin AB'den skandal açıklama!
Muğdat Çelik İngiliz basınında!