Sisi'nin savurganlığı Mısır halkını kızdırdı! Parayı boşa harcıyorsun

Mısır'da halk yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele konusunda gerekli önlem almadığı ve başkent Kahire'de yeni inşa edilen alt yapıya çalışmalarına harcanan para nedeniyle Mısır'ın darbeci Devlet Başkanı Abdülfettah es-Sisi'ye tepki gösterdi.

Sisi'nin savurganlığı Mısır halkını kızdırdı! Parayı boşa harcıyorsun
Sisi'nin savurganlığı Mısır halkını kızdırdı! Parayı boşa harcıyorsun
GİRİŞ 05.06.2020 13:50 GÜNCELLEME 05.06.2020 14:35
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Mısır'da halk, sosyal medyadan Mısır'ın darbeci Devlet Başkanı Abdülfettah es-Sisi'yi, yeni tip koronavirüs ile (Kovid-19) mücadele ve sağlık sistemi yerine Mısır'ın gelecekteki başkenti olması planlanan şehre para aktarmasını eleştirdi. Sosyal medyadan eleştirilerde bulunan halk, Sisi'nin hastanelerde yetersiz ekipmana sahip sağlık çalışanlarına ve sağlık sistemine önem vermediği ancak söz konusu "yeni başkentin" inşası için para harcadığını belirtti.

 

"HASTANELER AYNI MİLYARLARI ALAMIYOR"

 

Sosyal medya kullanıcıları darbeci Cumhurbaşkanı Sisi'nin sağlık sistemi için yeterince para kaynağı sağlamadığını ifade ederek, "Sisi yeni başkentin inşasına devam etme talimatını verdi ve bunun için on milyarlar harcıyor. Bir yandan da Kovid-19 Mısırlıları öldürüyor çünkü hastaneler aynı milyarları alamıyor" dedi. Başka bir kişi ise "Hastaneler koronavirüs için önemli, ancak yeni başkentte en büyük anıtı yapmak daha önemli" ifadelerini kullandı.

"YENİ BAŞKENT ALT YAPI" ÇALIŞMALARINA 1 MİLYAR DOLAR

2015 yılından beri inşası devam edem yeni başkent, şu anki başkent Kahire'nin 49 kilometre doğusunda bulunuyor. Yeni başkentin, Kahire'deki aşırı kalabalıklaşmayı hafifletmek için ülkenin finans ve idari merkezi haline gelmesi planlanıyor. Yeni başkentin, hükümetin bakanlıklarının yanı sıra, elçiliklere, havalimanına, yüzlerce medikal ve eğitim tesislerine sahip olması bekleniyor. Öte yandan Mısır medyasında geçtiğimiz ay çıkan haberlere göre, başkentin alt yapı ve geliştirme çalışmalarının maliyetinin 1 milyar doları geçtiği hatırlatılmıştı.

KAYNAK: DHA
YAZDIR
YORUMLAR 4
 • Misafir 1 yıl önce Şikayet Et
  Bu hastalık bizdede var.savurganlik israf ve şatafat
  Cevapla
 • Ufuk 1 yıl önce Şikayet Et
  Üzülüyorum Mısır halkına. Amerikanın İsrail'in kuklasının elinden zulüm görüyorlar. Tez zamanda kurtulurlar inşaallah şu mendeburun elinden
  Cevapla
 • Aslı gibi.. 1 yıl önce Şikayet Et
  Amimmmmmmm
  Cevapla
 • Mursi.. 1 yıl önce Şikayet Et
  Amin amin amin
  Cevapla
DİĞER HABERLER
S&P, Türkiye için büyüme tahminlerini yükseltti
Son dakika... Erdoğan'ın açıkladığı 20 milyarlık müjdenin detayları belli oldu!