Aldığı darbelerle şaşkına dönen Hafter, bakın hangi ülkeye sığındı!

Libya'nın doğusundaki gayrimeşru güçlerin lideri Halife Hafter'e bağlı sözde hükümette üst düzey bir yetkilinin, İsrail'den yardım istediği iddia edildi.

Aldığı darbelerle şaşkına dönen Hafter, bakın hangi ülkeye sığındı!
Aldığı darbelerle şaşkına dönen Hafter, bakın hangi ülkeye sığındı!
GİRİŞ 11.06.2020 06:38 GÜNCELLEME 11.06.2020 21:24
Bu Habere 73 Yorum Yapılmış

Libya'nın doğusundaki sözde yönetimin Bakanlar Kurulu Başkan Yardımcısı Abdusselam el-Bedri, İsrail'de Siyonist hareketi ve muhafazakar sağı temsil eden Makor Rishon Gazetesi'ne açıklamada bulundu.

 

 

Gazeteye göre, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'ya gönderdiği mesajda Bedri, "Hiç bir zaman Tel Aviv'in düşmanı olmadık ve olmayacağız. Bize destek olmanızı umut ediyoruz. Şu ana kadar şartlar aramıza engeller koydu." ifadesini kullandı.

Bedri ayrıca, "Filistin-İsrail meselesinde iki devletli çözümü desteklediklerini, aynı zamanda İsrail'le ortak çıkarları olduğunu, İsrail'le aynı tarafta yer aldıklarını ve bunu görmezden gelmenin aptalca olacağını." kaydetti. 

 

 

Habere göre Bedri, İsrail'i; Yunanistan, Güney Kıbrıs Rum Kesimi, Mısır ve Lübnan'ın katıldığı yeni siyasi girişime dahil olmaya çağırdı.

Söz konusu girişimin, Türkiye ile Libya arasında imzalanan deniz yetki alanlarının sınırlandırılmasına dair mutabakat muhtırası ile güvenlik ve askeri iş birliği alanlarını kapsayan mutabakat muhtırası anlaşmalarına karşı ortak bir deniz anlaşması imzalanmasını içerdiği ifade edildi. 

"TÜRKLERİN VE RUSLARIN BİZİ YÖNETMESİ SÖZ KONUSU OLAMAZ"

İsrail ve Yahudi cemaatiyle uzun bir iletişim geçmişleri olduğunu vurgulayan Bedri, "Türklerin ve askeri açıdan bize yardım eden Rusların, kendi algılarına göre bizi yönetmesi söz konusu olamaz. Bizim açımızdan, petrol sanayimizi tesis eden ABD şirketleridir ve biz bunların geri dönmesini istiyoruz." dedi

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR 73
 • Neoturk 1 yıl önce Şikayet Et
  Nereye gidecek baska, ya yerin dibine, ya iblislerin yanina
  Cevapla
 • Arif gsli 1 yıl önce Şikayet Et
  Hafter e kucak açan a sıra gelir
  Cevapla
 • Mert 1 yıl önce Şikayet Et
  Gavur uşaklari KUKLALAR
  Cevapla
 • Koç 1 yıl önce Şikayet Et
  Buda mason.
  Cevapla
 • Vatandaş 1 yıl önce Şikayet Et
  Şu gereksiz adamı haber konusu yaparken Halife demeyin lütfen.
  Cevapla
 • isimsiz 1 yıl önce Şikayet Et
  ama adamın adı halife
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Türkiye'de gün gün koronavirüs tablosu vaka ve ölüm sayıları! Son durum
Mete Gazoz olimpiyat şampiyonu