'Amaçları iki ülkeyi Türkiye'ye karşı ortak harekatlarda ileri sürmek'

Gazeteci Ardan Zentürk, Doğu Akdeniz'de bazı güçlerin Yunanistan'ı dolduruşa getirdiğini söyledi. Zentürk, "Bence amaçları eğer başarabilirlerse Mısır ve Yunan donanmalarını Türkiye'ye karşı ortak harekatlarda ileri sürmek" dedi.

'Amaçları iki ülkeyi Türkiye'ye karşı ortak harekatlarda ileri sürmek'
'Amaçları iki ülkeyi Türkiye'ye karşı ortak harekatlarda ileri sürmek'
GİRİŞ 12.06.2020 07:15 GÜNCELLEME 12.06.2020 07:49
Bu Habere 53 Yorum Yapılmış

Gazeteci Ardan Zentürk, emperyalizm ve bazı güçler tarafından Anadolu üzerine kurgulanan bazı planların sahnelendiğini, Yunanistan'ın da bu amaçta Türkiye'ye karşı kullanıldığı değerlendirmelerinde bulundu.

 

 

Ardan Zentürk, eski İngiltere Başbakanı Tony Blair'in birdenbire "Türkiye'ye karşı Yunanistan'ın arkasında durmalıyız" çıkışının da tesadüf olmadığını belirtti.

Doğu Akdeniz'de Türkiye'nin meşru haklarına rağmen, Tony Blair'ın böyle bir çıkış yapmasının manidar olduğunu kaydeden Zentürk, şöyle devam etti:

 

 

"Burada oyun belli. Yunanistan'ın Türkiye ile aynı kapasitede olmadığı ortada ancak tabii ki Türkiye'nin Yunanistan'ın açıklamalarına bir reaksiyon göstermesi gerekiyor. Yunan Savunma Bakanı 'Türkiye ile savaşmaya hazırız' dedi. Belli ki bir güç Yunanistan'dan Türkiye ile bilek güreşine girmesini istemiş. ABD son dönemde Yunanistan'ın askeri üslerine önemli yatırım yapıyor, Güney Kıbrıs Rum yönetimi ile de kara üssü için görüşmeleri devam ediyor. Girit açıklarında Tanzanya bandıralı Türkiye'den Libya'ya giden gemiyi Yunan helikopteri durdurmaya kalktı. Tüm bunları göz önüne alırsak mesele Türkiye-Yunanistan meselesi olmaktan çıkıyor. Bence amaçları eğer başarabilirlerse Mısır ve Yunan donanmalarını Türkiye'ye karşı ortak harekatlarda ileri sürmek. Yunanistan'la muhtemel bir sıcak çatışma sonrası ise Türkiye'ye abluka uygulamak."

Zentürk, Yunanistan'ın hayati konularda Türkiye ile çatışmak değil tam tersine kazan-kazan yöntemiyle uzlaşma içinde olması gerektiğini vurgulayarak "Ne yazık ki Yunanlılar kendilerini Türkiye'ye karşı ileri sürenlerin dolduruşuna gelmiş gibiler." ifadelerini kullandı.

YORUMLAR 53
 • kenan 2 yıl önce Şikayet Et
  Yunanlıların üstünü çizmişler herhalde. Yoksa Türkiye nin kucağın atmazlardı.
  Cevapla
 • harun 2 yıl önce Şikayet Et
  Yunanı boşverin siz gelin.
  Cevapla
 • nimet 2 yıl önce Şikayet Et
  Yunanistan diye bir ülke yok.. Avrupa bu ülkeyi aralarında paylaştı. Sadece adı duruyor. Yunanistan Avrupa devletlerinin piyonu konumunda.
  Cevapla
 • Müco 2 yıl önce Şikayet Et
  Tipik ingiliz arkada dur gaz ver gerekirse arkadan bıcakla veye kaktır felakete sıkıysa yunanın önünde dur duramazsın çanakjalede aldın azının payını yunan unutmuş görünüyor hatırlatırız oyuna gelme yorgo yoksa oyuncak olursun herkes oynar seninle
  Cevapla
 • Müco 2 yıl önce Şikayet Et
  Gazamız mubarek olsun ihtiyaç varsa maddi manevi fiziki her türlü bu milletin vatanın emrindeyim emrindeyiz yeterki ilk hamleyi onlar yapsın ki biz davamızda haklı olalım asla ilk saldıran taraf olmadık olmayız
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
S&P'den tepki çeken Türkiye kararı
Hurda, kağıt ve ahşap alım fiyatlarına yüzde 40 zam geldi!